Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.22 10:01

Japonijos premjeras žada tęsti reformas

ELTA 2013.07.22 10:01

Japonijos premjeras Shinzo Abe pirmadienį sakė, kad jo vyriausybė neteks visuomenės pasitikėjimo, jei netęs reformų, praneša „Reuters“ ir BBC.

Japonijos premjeras Shinzo Abe pirmadienį sakė, kad jo vyriausybė neteks visuomenės pasitikėjimo, jei netęs reformų, praneša „Reuters“ ir BBC.

S. Abe valdančiosios koalicijos partijos sekmadienį laimėjo aukštųjų parlamento rūmų rinkimus. Tai pirmas kartas nuo 2006 metų, kai premjero vadovaujamos partijos užsitikrino daugumą mandatų abiejuose parlamento rūmuose. Valdančiųjų pergalė yra tokia užtikrinta, kad analitikai pradėjo svarstyti, jog S. Abe gali mesti sudėtingas ekonomines reformas ir vietoje jų imtis savo nacionalistinės politikos. Manoma, kad dėl nacionalistinės politikos galėtų pablogėti santykiai su kaimyninėmis šalimis.

Premjeras pirmadienį žadėjo tęsti reformas, o po rinkimų sakė, kad žmonės parodė pasitikėjimą vyriausybės politika ir jos vykdomomis reformomis.

Japonijos transliuotojas NHK pirmadienį pranešė, kad Š. Abės Liberalų demokratų partija kartu su savo koalicijos partneriais Naujojo Komeito partija laimėjo 76 iš 121 vietos aukštuosiuose parlamento rūmuose. Sekmadienį per tiesioginius rinkimus buvo balsuojama dėl pusės aukštųjų parlamento rūmų mandatų. Japonijos aukštuosius parlamento rūmus sudaro 242 nariai. Valdančioji koalicija turi dar 59 mandatus, dėl kurių nebuvo balsuojama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi