Pasaulyje

2018.07.19 09:55

D. Trumpas: V. Putinas asmeniškai atsakingas dėl Maskvos kišimosi į rinkimus JAV

Jungtinių Valstijų prezidentas sako, kad Rusijos vadovas yra asmeniškai atsakingas dėl Maskvos kišimosi į 2016-ųjų Amerikos prezidento rinkimus.

Interviu CBS televizijai Donaldas Trumpas sakė, kad Vladimirą Putiną laiko kaltu, nes jis – Rusijos lyderis. Savo ruožtu Jungtinių Valstijų Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas pareiškė, kad Amerikos žvalgybos bendruomenė laikosi savo pozicijos, jog Maskva kišosi į rinkimus, nepaisant to, ką mano prezidentas.

Per pirmadienio susitikimo su V. Putinu, D. Trumpas prieštaravo Jungtinių Valstijų žvalgybos išvadoms ir sakė neabejojantis Rusijos prezidento pozicija. Interviu CBS D. Trumpas teigė, kad tai – nesusipratimas, nes jis norėjo pasakyti „kad nemato priežasčių, kodėl tai negali būti Rusija“, o ne atvirkščiai.

Baltųjų rūmų atstovė taip pat neigia, kad šalies prezidentas mano, jog Rusija daugiau nebekelia grėsmės. Nors į žurnalistės klausimą, „ar Rusija vis dar yra nusitaikiusi į Ameriką“, D. Trumpui atsakius „ne“, Sarah Sanders paaiškino, kad prezidentas neigiamai atsakė ne į klausimą apie Rusiją, o apie tai, kad toliau nebeatsakys į klausimus. Kalbėdamas apie NATO televizijai „Fox News“, D. Trumpas pasakė, kad, ginant tokią mažą šalį kaip, pavyzdžiui, Juodkalnija, galima įsitraukti į pasaulinį karą.

Buvęs Jungtinių Valstijų ambasadorius Aljanse tokį pasisakymą įvardijo kaip dovaną V. Putinui.