Pasaulyje

2018.07.18 15:37

D. Trumpas suabejojo pamatiniu NATO principu – sąjungininkų gynyba

Jungtinių Valstijų prezidentas viešai suabejojo pamatiniu NATO principu – sąjungininkų gynyba. Per interviu televizijai „Fox“ Donaldas Trumpas retoriškai paklausė, kodėl derėtų ginti Aljanso narę Juodkalniją, jeigu ji agresyvi, nors ši šalis kaip tik yra tapusi Rusijos karinės žvalgybos surengto pučo taikiniu.

D. Trumpo susierzinimas, kad NATO yra sukurtas taip, kad tektų ginti agresyvius sąjungininkus, Baltijos šalių lyderiams turėtų priminti jų pokalbį Baltuosiuose rūmuose, kai Amerikos vadovas ir jas klaidingai pavadino agresyviomis.

Prieš metus, kad atsidurtų dėmesio centre, D. Trumpas tiesiog nustūmė Juodkalnijos ministrą pirmininką per NATO vadovų susitikimą. Po metų Juodkalnija atsiuntė jau prezidentą, kurio taip lengvai nepastumdysi. Bet tai, ką D. Trumpas pasakė apie Juodkalniją po derybų su Vladimiru Putinu, sudrebins ne tik šią Balkanų šalį, prieš 12 metų atsiskyrusią nuo Serbijos ir pasirinkusią aiškų kelią į Vakarus, Europos Sąjungą ir NATO.

Šį kartą, „Fox News“ laidoje „Tucker Carlson Tonight“, Amerikos vadovas suabejojo nebe NATO pinigais gynybai, kaip daro nuolat, bet pačiu pamatiniu Aljanso principu: ginti sąjungininkus.

Daugiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.