Pasaulyje

2018.07.18 15:16

Iš Tailando urvo išgelbėti berniukai prieš spaudos konferenciją išėjo iš ligoninės

BNS 2018.07.18 15:16

Dvylika berniukų ir jų futbolo treneris, išgyvenę itin pavojingą gelbėjimo iš užlieto urvo operaciją, trečiadienį buvo išrašyti iš ligoninės ir turi pasirodyti spaudos konferencijoje, kurioje pirmą kartą viešai papasakos savo neįtikimą istoriją.

 Naujienų agentūros AFP korespondentas matė, kaip ši futbolo komanda prie ligoninės šiaurinėje Čiang Rajaus provincijoje susėda į tris mikroautobusus.

„Laukinių šernų“ komandos nariai, kurie vilkėjo futbolininkų aprangą, buvo išrašyti diena anksčiau nei skelbta.

Pareigūnai tikisi, kad spaudos konferencija bent laikinai patenkins žiniasklaidos smalsumą.

Vėliau trečiadienį berniukai turi grįžti į savo namus.

„Priežastis, paskatinusi vakare surengti spaudos konferenciją, yra ta, kad žiniasklaida galėtų užduoti jiems klausimus, o paskui jie galėtų grįžti gyventi savo normalaus gyvenimo be žiniasklaidos trukdymo“, – AFP sakė Tailando vyriausybės atstovas Sunsernas Kaewkumnerdas.

Spaudos konferencija „Siunčiame „Laukinius šernus“ namo“, kurią transliuos pagrindinės šalies televizijos, truks maždaug 45 minutes, sakė S. Kaewkumnerdas ir pridūrė, kad ji vyks neformaliu stiliumi, vadovaujant tarpininkui.

Pokalbis bus atidžiai stebimas, nes ekspertai perspėjo dėl galimo ilgalaikio sielvarto po daugiau kaip dvi savaites trukusios kankynės ankštoje Tailando šiaurėje esančio Tam Luango urvo kameroje.

Čiang Rajaus provincijos viešųjų ryšių departamentas iš anksto paprašė žiniasklaidos priemonių pateikti klausimus – jie bus perduoti psichiatrams patikrinti.

Reuters/Scanpix nuotr.

Tailando chuntos lyderis Prayutas Chan-O-Cha trečiadienį paragino žiniasklaidą „apdairiai uždavinėti nesvarbius klausimus“, galinčius padaryti žalos.

Organizatoriai prie spaudos konferencijos vietos taip pat įrengė nedidelę improvizuotą futbolo aikštę – tikimasi, kad berniukai per renginį paspardys kamuolį.

Susidomėjimas šia įkalinimo ir gelbėjimo saga tikriausiai nenuslūgs. Kino kompanijos jau galvoja apie Holivudo filmą šia tema.

Gydytojai patarė išgelbėtų 11–16 metų berniukų šeimoms mažiausiai mėnesį neleisti jiems bendrauti su žurnalistais.

Nors pranešama, kad berniukų ir jų trenerio psichologinė ir fizinė būklė gera, jiems bus skirtas papildomas psichologų stebėjimas, norint pamatyti galimas ilgalaikes traumas.

Komanda į Tam Luango urvą nuėjo birželio 23 dieną. Prasidėjus liūčiai bei staigiam potvyniui žmonės nebegalėjo iš jo ištrūkti.

Po devynių be maisto ir visiškoje tamsoje praleistų dienų juos britų narai surado išsekusius ir susispietusius ant purvinos atbrailos keli kilometrai nuo įėjimo į urvą.

Drąsi tailandiečių vadovaujama tarptautinė gelbėjimo operacija kaustė pasaulio dėmesį.

Gelbėtojai diskutavo dėl geriausio plano ištraukti vaikus ir jų trenerį, bet galiausiai ryžosi rizikingai operacijai, kurios metu narai lydėjo vaikus per vandens užlietas itin siauras urvo vietas. Vaikams buvo duota raminamųjų.

Net nardymo urvuose specialistai užsieniečiai nebuvo tikri, kad misija pavyks, ir daugelis reiškė palengvėjimą, kai viskas buvo baigta ir liepos 10 dieną buvo išgelbėti paskutiniai penki žmonės.

Vis dėlto per pasiruošimą šiai operacijai žuvo vienas buvęs Tailando karinio laivyno specialiųjų pajėgų naras.