Pasaulyje

2018.07.18 11:45

Britų ministrė pirmininkė laimėjo svarbų balsavimą dėl „Brexit“

BNS 2018.07.18 11:45

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May, bandanti suvienyti savo partiją, susiskaldžiusią dėl išstojimo iš Europos Sąjungos strategijos, antradienį nedidele persvara laimėjo dar vieną parlamento balsavimą dėl „Brexit“.

Konservatorių vyriausybė pasiekė, kad būtų atmesta jos pačios eilinių parlamentarų pateikta pataisa būsimos prekybos politikos įstatymui, pagal kurią Didžioji Britanija tuo atveju, jei nesusitartų dėl laisvosios prekybos, būtų likusi muitų sąjungoje su ES.

Pataisa buvo atmesta 307 balsais prieš 301. Jei pataisa būtų buvusi priimta, ji būtų sujaukusi Th. May „Brexit“ strategiją ir padidinusi spaudimą ir taip su problemomis besigrumiančiai ministrei pirmininkei.

Pranešama, kad vyriausybė grupės torių parlamentarų maištą nuslopino pagrasinusi, kad tai išprovokuos balsavimą dėl nepasitikėjimo ministre pirmininke.

Balsuojant dėl minimos pataisos, vyriausybę parėmė keturi „Brexit“ šalininkai iš opozicinės Leiboristų partijos.

Ministrai įrodinėjo, kad pataisa „smarkiai suvaržytų“ galimybes formuoti „nepriklausomą prekybos politiką“ Britanijai kitų metų kovą išstojus iš ES.

Tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas parlamentui sakė, kad vyriausybės įstatymo projektas dėl būsimos prekybos yra „svarbus, užtikrinantis tęstinumą ir stabilumą“.

„Tai bus tvirtas pirmas JK žingsnis tampant nepriklausoma prekybos šalimi“, – pridūrė jis.

Vyriausybė pralaimėjo kitą, ne tokį svarbų balsavimą dėl kitos eilinių narių pateiktos pataisos, kuria raginama ateityje dalyvauti Europos vaistų reguliavimo tinkle.

Visas prekybos įstatymo projektas buvo priimtas 31 balso persvara ir dabar keliauja į Lordų Rūmus tolesniam svarstymui, o paskui grįš į Bendruomenių Rūmus galutiniam balsavimui.