Pasaulyje

2012.07.12 09:31

S. Berlusconi planuoja grįžti prie Italijos vyriausybės vairo

ELTA2012.07.12 09:31

Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi, anot žiniasklaidos, planuoja grįžti prie vyriausybės vairo.

Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi, anot žiniasklaidos, planuoja grįžti prie vyriausybės vairo.

„Sprendimas priimtas: S. Berlusconi kandidatuos į vyriausybės vadovo postą“, – rašo laikraštis „Il Corriere della Sera“, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Laikraštis šaltinio neįvardija, tačiau atkreipia dėmesį į apklausas, kuriomis remiantis, S. Berlusconi Laisvės tautos partija (PDL) 2013 metų balandį planuojamuose rinkimuose su ekspremjeru priešakyje gali pasirodyti gerokai geriau nei be jo.

PDL pirmininkas Angelino Alfano iš dalies patvirtino šią informaciją. Anot jo, yra „didelė paramos banga“ S. Berlusconi kandidatūrai. „Daugelis prašo jo tai daryti, ir aš esu tarp jų, – teigė buvęs teisingumo ministras. – Aš galvoju, kad galiausiai jis apsispręs sugrįžti“.

Anot „Il Corriere della Sera“, PDL su A. Alfano priešakyje rinkimuose nesurinktų nė 10 proc. balsų. Tačiau jei S. Berluskonis, kaip partijos vadovas, paremtų A. Alfano kandidatūrą, šis proc. išaugtų iki 18. Jei dalyvautų pats S. Berlusconi, partijai prognozuojama iki 30 proc. balsų.

S. Berlusconi iš pareigų pasitraukė 2011 metų lapkritį. Per rinkimus 2013–ųjų balandį S. Berlusconi prieš kurį vyksta keli teismo procesai, bus 76 metai. Dabartinis premjeras Mario Monti jau kelis kartus minėjo, kad būsimuose rinkimuose dalyvauti neketina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.