Pasaulyje

2018.07.17 09:09

Rusijoje skirtas areštas protestą futbolo stadione surengusioms „Pussy Riot“ narėms

BNS2018.07.17 09:09

Rusija pirmadienį skyrė po 15 dienų administracinio arešto trims feminisčių pankroko grupės „Pussy Riot“ narėms ir vienam jų šalininkui už protesto akciją, kai šie asmenys, vilkėdami policijos uniformas, įsiveržė į stadiono aikštę vykstant Pasaulio futbolo čempionato rungtynėms.

Maskvos teismas skyrė Veronikai Nikulšinai, Olgai Kuračiovai, Olgai Pachtusovai ir Piotrui Verzilovui 15 parų įkalinimo, taip pat trejiems metams uždraudė jiems lankytis sporto renginiuose, pranešė teismų naujienų portalas „Mediazona“.

Ketveriukė buvo pripažinta „šiurkščiai pažeidusi žiūrovų elgesio taisykles“, todėl skirta griežčiausiai pagal tokius kaltinimus numatyta bausmė.

P. Verzilovas yra yra tinklalapio „Mediazona“, skelbiančio informaciją apie bylas prieš žmogaus teisių aktyvistus, įkūrėjas.

Minėti keturi asmenys sekmadienį įbėgo į Lužnikų stadiono Maskvoje aikštę ir trumpam sutrikdė Pasaulio futbolo čempionato finalinių rungtynių tarp Prancūzijos ir Kroatijos antrąjį kėlinį, stebint Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir pasaulio lyderiams, tarp jų Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui.

„Pussy Riot“ per socialinius tinklus prisiėmė atsakomybę už šią protesto akciją ir paskelbė šešis politinius reikalavimus.

Pirmasis iš jų – „Paleiskit visus politinius kalinius“, įskaitant kalinamą ukrainiečių kino režisierių Olehą Sencovą.

Grupė taip pat ragino nebesuiminėti taikių protestų dalyvių ir „leisti šalyje politinę konkurenciją“.

„Pussy Riot“ yra labiausiai pagarsėjusi dėl prieš V. Putiną nukreipto performanso, 2012 vasarį surengto vienoje ortodoksų katedroje Maskvos centre.

Trys grupės narės tąsyk buvo nuteistos už „chuliganizmą iš religinės neapykantos paskatų“. Jų teismas sulaukė tarptautinės žiniasklaidos dėmesio ir išprovokavo žmogaus teisių organizacijų protestus.

Grupės narės Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina buvo paleistos atlikusios 22 mėnesius iš joms skirtos dvejų metų įkalinimo bausmės. Trečiajai narei – Jekaterinai Samucevič – buvo skirta lygtinė bausmė.