Pasaulyje

2018.07.17 08:10

Buvęs Katalonijos prezidentas C. Puigdemont`as įsteigė naują nepriklausomybės judėjimą

ELTA2018.07.17 08:10

Buvęs Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemont`as ir jo įpėdinis Quimas Torra pirmadienį įsteigė naują separatistinį judėjimą. „Crida Nacional per la Republica“ („Nacionalinis respublikos šauksmas“) pavadintos organizacijos tikslas yra siekti savarankiškos Katalonijos Respublikos sukūrimo, skelbia ispanų žiniasklaida.

Iškilmingame posėdyje Barselonoje, kuriame buvo perskaitytas atitinkamas manifestas, 55-erių C. Puigdemont`as dalyvavo vaizdo ryšiu. Jis paragino visus suinteresuotus asmenis prisijungti prie judėjimo.

C. Puigdemont`as rudenį po uždrausto nepriklausomybės referendumo pabėgo į užsienyje ir šiuo metu yra Vokietijoje. „Tauta visada buvo ištikima mandatui (referendumo) ir nepaisant visų sunkumų nepasidavė, – kalbėjo C. Puigdemont`as. – Mes turime kovoti toliau, priešintis nepateisinamoms represijoms ir toliau siekti Katalonijos Respublikos.“

Po referendumo C. Puigdemont`as Ispanijos centrinės vyriausybės buvo nušalintas nuo valdžios ir tada su keliais ministrais pabėgo į užsienį. Dar keli aukšti Katalonijos politikai nuo rudens yra kalinami Ispanijoje. Tačiau per gruodį vykusius naujus rinkimus separatistai vėl iškovojo daugumą. Tada C. Puigdemont`as rinkimuose dalyvavo su aljansu „Junts per Catalunya“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.