Pasaulyje

2018.07.16 14:01

ES ministrai: nepaisant D. Trumpo komentarų, JAV lieka mūsų drauge

ELTA 2018.07.16 14:01

Praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas pavadino ES „prieše“, ES užsienio reikalų ministrai tvirtino, kad JAV lieka Europos drauge.

Interviu vėlai sekmadienį D. Trumpas pavadino ES „prieše dėl to, ką ji daro su mumis prekyboje“. Prezidentas taip pat pavadino Rusiją ir Kiniją priešėmis kai kuriais atžvilgiais. Tokie D. Trumpo komentarai pasirodė prieš pirmadienį Helsinkyje vyksiantį jo susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

„Aiškiai žinome, kas yra mūsų draugai, neabejotinai, JAV. Pokyčiai administracijoje nepakeičia draugystės tarp šalių ir žmonių“, – sakė vyriausioji ES užsienio reikalų įgaliotinė Federica Mogherini. 

„JAV prezidentas provokuoja. Jis bando skaldyti ES, apibūdina mus kaip priešus“, – kalbėdamas apie „glaudų abiejų pusių bendradarbiavimą“ sakė Vokietijos Europos reikalų ministras Michaelis Rothas.

„JAV nėra prezidentas D. Trumpas, o D. Trumpas nėra JAV“, – pridūrė Liuksemburgo užsienio reikalų ministras Jeanas Asselbornas, pabrėždamas, kad žmonės ES ir JAV laiko vieni kitus partneriais. 

Tuo tarpu Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas tvirtino, kad D. Trumpas, pavadindamas ES JAV prieše, skleidžia „melagingas naujienas“. 

„Amerika ir ES yra geriausios draugės. Bet kas, sakantis, kad esame priešės, skleidžia melagingas naujienas“, – tiesiogiai neįvardindamas D. Trumpo, vėlai sekmadienį tviteryje rašė D. Tuskas.