Pasaulyje

2018.07.15 16:33

Helsinkyje – JAV ir Rusijos viršūnių susitikimo priešininkų ir šalininkų akcijos

ELTA 2018.07.15 16:33

Sekmadienį Helsinkyje prasidėjo JAV ir Rusijos prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimo priešininkų ir šalininkų manifestacijos, praneša „Interfax“.

Pirmoji iš tokių akcijų buvo eitynės „Helsinki Calling“ už žmogaus teises ir demokratiją, kurias surengė „Amnesty International“, „Helsinki for Human Rights“ ir kitos organizacijos. Manifestacija prasidėjo Kaisaniemio parke, o baigėsi mitingu Senato aikštėje. Joje dalyvavo keli tūkstančiai žmonių.

Manifestantai nešė plakatus: „Žmogaus teises visiems!“, „Helsinkis ragina siekti taikos!“, „Mes – laisvė, mes – lygybė, mes – permainos“, „Nubuskite – atsikratykite Trumpo!“. Buvo matyti ir vaivorykštės spalvų vėliavos netradicinės seksualinės orientacijos atstovams remti.

Mitinge Senato aikštėje kalbėjo griežtos Kremliaus kritikės Europos Parlamento deputatė Heidi Hautala, rašytoja Sofi Oksanen.

Sekmadienį taip pat įvyko partijos „Tikrieji suomiai“ mitingas „Welcome Trump“ Jungtinių Valstijų migracijos politikai remti. Jame dalyvavo apie 50–70 žmonių.

Pirmadienį, viršūnių susitikimo dieną, Suomijos sostinėje numatyta dar keliolika manifestacijų.