Pasaulyje

2018.07.14 17:33

V. Putinas Maskvoje priėmė palestiniečių lyderį

BNS 2018.07.14 17:33

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį Maskvoje susitiko su palestiniečių lyderiu Mahmoudu Abbasu. Anksčiau šią savaitė Rusijos vadovas priėmė Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu.

„Džiaugiuosi galimybe informuoti jus apie mūsų kontaktus su jūsų kaimynais, kitų šalių lyderiais,“ – per susitikimą Kremliuje V. Putinas sakė M. Abbasui. Jo žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros. 

„Žinau, kad padėtis regione yra sudėtinga, tačiau esu dėkingas jums, kad pasinaudojote tuo, jog vyksta pasaulio (futbolo) čempionatas, ir atvykote į Maskvą,“ – pareiškė Rusijos prezidentas ir pridūrė, kad džiaugiasi galimybe aptarti palestiniečių problemas.

Anot Rusijos naujienų agentūrų, M. Abassas V. Putinui išreiškė susirūpinimą dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo (sprendimo perkelti Amerikos ambasadą į Jeruzalę ir dėl Izraelio nausėdijų.

„Priešinamės amerikiečių bandymams primesti jautriausių Palestinos problemų spendimus,“ – per vertėją sakė palestiniečių vadovas.  

Per trečiadienį Maskvoje įvykusį V. Putino susitikimą su B. Netanyahu buvo aptarta padėtis Sirijoje ir santykiai su palestiniečiais. 

Izraelio kariškiai šeštadienį po pietų atnaujino aviacijos smūgius prieš islamistų judėjimą „Hamas“ Gazos Ruože.

Antskrydžiai surengti po penktadienį vykusių susirėmimų prie bendros sienos, per kuriuos, Hamas“ valdomo anklavo sveikatos ministerijos duomenimis, žuvo du palestiniečiai, o daugiau nei 220 buvo sužeisti.