Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.14 17:00

Viduržemio jūroje įstrigo 450 migrantų

BNS 2018.07.14 17:00

Dar 450 migrantų šeštadienį įstrigo jūroje dviejuose kariniuose laivuose, Italijai ir Maltai nesutariant, kuri iš jų turėtų priglausti šiuos žmones.

Šiuo metu Italijos vandenyse esantys migrantai išplaukė iš Libijos mediniu laivu, kuris penktadienio rytą buvo pastebėtas plaukiant Maltos jurisdikcijai priklausančiuose vandenyse.

Tačiau Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini nurodė šalies uostams neįsileisti laivų su migrantais, taip parodydamas, kad nekeis savo griežtos pozicijos jų atžvilgiu.

Šeštadienį, kai mediniame laive buvę migrantai buvo perkelti į du karinius laivus, kraštutinių dešiniųjų pažiūrų ministras pareikalavo, kad jiems būtų nurodyta „plaukti į pietus, į Libiją arba Maltą“.

„Mums reikia teisingumo, pagarbos ir drąsos akto kovojant su šiais prekiautojais žmonėmis ir siekiant, kad Europa įsikištų“, – per susitikimą su Italijos premjeru Giuseppe Conte sakė M. Salvini. Jo žodžius citavo šalies naujienų agentūros.

Penktadienį Roma elektroniniais laiškais ir per telefoninius pokalbius bandė priversti Valetą prisiimti atsakomybę už medinio laivo keleivius.

Tačiau Malta pareiškė, kad laivas buvo gerokai arčiau Italijai priklausančios Lampedūzos salos ir kad jo keleiviai siekė patekti į Italiją.

Šeštadienio rytą migrantai buvo perkelti į du karinius laivus, tačiau kol kas neaišku, kur šie laivai prisišvartuos.

Aštuonios moterys ir vaikai buvo nugabenti į Lampedūzą, kad jiems būtų suteikta medicinos pagalba.  

Keliomis valandomis anksčiau 67 kitiems migrantams, ketvirtadienio vakarą paimtiems Italijos pakrančių apsaugos laivo, buvo leista išsilaipinti Sicilijoje.

M. Salvini, kuris tapo ministru birželio 1-ąją pradėjus dirbti Italijos naujajai populistų vyriausybei, siekia užkirsti kelią naujiems migrantams atvykti į šalį laivais. Jis apkaltino labdaros organizacijas talkinant prekiautojams žmonėmis ir uždraudė jų gelbėjimo laivams švartuotis Italijos uostuose.

Šimtus migrantų gabenusiems prancūzų gelbėjimo laivui „Aquarius“ ir vokiečių „Lifeline“ praėjusį mėnesį teko keisti kursą ir plaukti į Ispaniją bei Maltą, nes Italija atsisakė juos įsileisti.

Europai nesutariant, kaip pasidalyti didžiulį žmonių, siekiančių iš naujo pradėti gyvenimą Senajame žemyne, srautą, Italija, Graikija ir Ispanija yra atsidūrusios migrantų krizės priešakinėse linijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi