Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.14 12:51

Tailande iš urvo išgelbėti vaikai ketvirtadienį bus išrašyti iš ligoninės

BNS 2018.07.14 12:51

Tailande iš užlieto urvo išgelbėtus 12 jaunųjų futbolininkų ir jų trenerį ateinantį ketvirtadienį tikimasi išrašyti iš ligoninės, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai. Išgelbėtiesiems bus pasiūlyta psichologinė pagalba ir, nepaisant didžiulio susidomėjimo jų neįtikėtina istorija, patarta vengti duoti interviu žiniasklaidai.

„Laukiniais šernais“ vadinama komanda birželio 23-ąją įlindo į Tailando šiaurėje esantį Tam Luango urvą švęsti vieno iš narių gimtadienį, tačiau išėjimą užliejus potvynio vandeniui nebegalėjo iš jo ištrūkti.

Po sunkaus išbandymo, kurį visas pasaulis stebėjo užgniaužęs kvapą, liepos 10-ąją paskutinieji berniukai ir jų treneris buvo sėkmingai ištraukti iš urvo.

„Visų 13-os „Šernų“ sveikata ir nuotaka yra gera“, – šeštadienį žurnalistams sakė Tailando sveikatos apsaugos ministras Piyasakolis Sakolsattayatornas.

„Planuojama, kad jie bus išrašyti ketvirtadienį“, – pridūrė jis.    

Anot ministro, vaikams ir jų tėvams patariama bendrauti su draugais ir artimaisiais, tačiau vengti interviu, nes prisimenant urve patirtus išgyvenimu gali „kilti potrauminio streso sutrikimo simptomų“.

Jaunųjų futbolininkų dingimas ir jų užsitęsęs, daug drąsos pareikalavęs gelbėjimas buvo prikaustęs pasaulio dėmesį.

Holivudo prodiuseriai jau lenktyniauja, kam atiteks teisę kurti filmą apie šią dramatišką istoriją.

Tris dienas trukusi kvapą gniaužianti gelbėjimo operacija, kurios metu berniukai atskiromis grupėmis buvo evakuoti iš urvo, sėkmingai baigėsi liepos 10 dieną.

Itin kruopščiai suplanuotos evakuacijos metu narų kostiumus užsivilkę vaikai buvo užmigdyti, paguldyti ant neštuvų ir išstumti arba išnešti užtvindytais koridoriais bei stačiais šlaitais kalno viduje.

Precendento neturinčioje operacijoje dalyvavo daugybė patyrusių tailandiečių ir užsienio narų; daugelis jų sakė esą maloniai nustebinti, kad ši misija baigėsi taip sėkmingai.

Psichikos sveikatos specialistai perspėjo, kad ilgas buvimas visiškoje tamsoje be maisto, ypač pirmąsias devynias dienas, kol komandą rado pora britų narų, gali sukelti ilgalaikių pasekmių.

Vienas iš šių narų – Richardas Stantonas – penktadienį žurnalistams sakė, kad ši operacija buvo „žymiai sunkesnė nei tai, ką bet kur pasaulyje buvo pavykę nuveikti kuriai nors urvų nardymo komandai“.

Tailando valdžia paskelbė tik dalį informacijos apie gelbėjimo operaciją ir griežtai apribojo bendravimą su berniukais ir jų artimaisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi