Pasaulyje

2018.07.14 11:08

Britas, planavęs išpuolį prieš princą George`ą, nuteistas kalėti iki gyvos galvos

BNS2018.07.14 11:08

Džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) palaikantis Didžiosios Britanijos pilietis, prisipažinęs, kad planavo išpuolį prieš princą George`ą, penktadienį buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Anglijos šiaurinės Lankašyro grafystės mieste Nelsone gyvenęs Husnainas Rashidas už grotų turės praleisti mažiausiai 25 metus.

Nagrinėjant bylą jis dramatiškai pakeitė parodymus ir prisipažino dėl virtinės teroristinių nusikaltimų, įskaitant planą smogti keturmečiui princui, kuris yra trečias eilėje į Jungtinės Karalystės sostą.

Vuličo karūnos teismo prisiekusieji buvo informuoti, kad 32 metų H. Rashidas, naudodamasis programėle „Telegram“, spalį ragino savo šalininkus užpulti George`ą, princo Williamo ir jo žmonos Kate, Kembridžo kunigaikščių, vyriausiąjį sūnų.

Jaunasis princas mėnesiu anksčiau buvo pradėjęs lankyti vienos privačios pradinės mokyklos parengiamąją grupę pietvakarių Londone.

H. Rashidas paskelbė fotomontažą, kuriame George`as pavaizduotas mokykloje, o šalia jo matyti du kaukėtų džihadistų siluetai.

„Net ir karališkoji šeima nebus palikta ramybėje“, – jis rašė savo žinutėse. Ir pridūrė „Pamokos prasideda anksti.“

Nuosprendį paskelbęs teisėjas Andrew Leesas kaltinamajam sakė: „Žinia buvo aiški – pateikėte princo George`o mokyklos pavadinimą, adresą ir jo nuotrauką, taip pat nurodymą arba greainimą, kad princas George`as ir kiti karališkosios šeimos nariai turėtų būti vertinami kaip potencialūs taikiniai.“

„Suteikėte tai, ką laikėte paskata (ieškant) tinkamų taikinių teroristų pavienininkų atakoms“, – pridūrė teisėjas.

H. Rashidas prisipažino pagal tris kaltinimus dėl ruošimosi vykdyti teroro aktus. Už kiekvieną iš jų jam buvo skirtas įkalinimas iki gyvos galvos. Vyras taip pat pripažino savo kaltę pagal vieną kaltinimą dėl terorizmo kurstymo.

Nagrinėjant bylą prokurorai kėlė prielaidą, kad H. Rashidas planavo pabėgti į Siriją ir prisidėti prie IS kovotojų.

Jis taip pat buvo paskelbęs pasiūlymų, kuriems Britanijos futbolo stadionams galėtų smogti teroristai. Ši žinia buvo pasiųsta po Turkijoje įvykdytos pražūtingų sprogdinimų prie Bešiktašo stadiono Stambule.

Be to, jis rezgė planus, kaip būtų galima apnuodyti valgomuosius ledus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt