Pasaulyje

2018.07.13 06:59

Kim Jong Unas laiške D. Trumpui džiaugiasi „epochine pažanga“ abiejų šalių santykiuose

ELTA 2018.07.13 06:59

Praėjus pusketvirtos savaitės po istorinio viršūnių susitikimo Singapūre, Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas parašė asmeninį laišką JAV prezidentui Donaldui Trumpui, kuriame konstatuoja „epochinę pažangą“ abiejų šalių santykiuose. Per abiejų valstybių vadovų susitikimą pasirašytas dokumentas „iš tiesų yra reikšmingos kelionės pradžia“, sakoma laiške, kurį D. Trumpas ketvirtadienį paskelbė tviteryje.

Tačiau apie visišką savo šalies denukliarizaciją, kurią Kim Jong Unas pažadėjo susitikimo dokumente, jis laiške neužsimena. Šiaurės Korėjos vadovas tik padėkojo D. Trumpui už jo „aktyvias ir ypatingas pastangas“ gerinti dvišalius santykius ir „ištikimai įgyvendinti“ Singapūro susitarimus.

Jis tvirtai tiki, kad bendros „sąžiningos pastangos“ dėl „naujos ateities“ tarp abiejų valstybių duos vaisių, rašė Kim Jong Unas. Jis taip pat neabejojo, kad įvyks dar vienas susitikimas su D. Trumpu.

Singapūre pasiektus susitarimus dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos daugelis vertina kaip pernelyg miglotus. Viršūnių susitikimo dokumentas neapibrėžia, kas tiksliai slypi už „denukliarizacijos“. Jame taip pat nekalbama apie terminus ar kontrolės priemones.