Pasaulyje

2018.07.12 19:37

D. Trumpas jau Londone: laukia ne tik susitikimai su Th. May ir karaliene, bet ir protestai

Jungtinė Karalystė – antroji Amerikos prezidento šios kelionės į Europą programoje. Čia Donaldo Trumpo laukia ne tik dvi darbo vizito dienos, bet ir privatus savaitgalis Škotijoje, ne tik derybos su premjere Theresa May, arbatėlė pas karalienę Elizabeth II, bet ir protestų sūkurys. D. Trumpui teks pasinerti ir į britų politinę sumaištį dėl „Brexit“.

Prieš atvykdamas iš Briuselio į Londoną Amerikos prezidentas suabejojo – ar už tokį „Brexit“ planą, kokį ketvirtadienį paskelbė vyriausybė, balsavo Britanijos piliečiai, kurie, jo nuomone, pasisakė už tai, kad ryšiai su ES būtų nutraukti. Britų premjerei teko atkirsti.

„Mūsų siūlymai Europos Sąjungai visai atitinka tai, už ką balsavo piliečiai. Jie pasisakė už tai, kad perimtume mūsų finansų, mūsų įstatymų ir mūsų sienų kontrolę. Tai mes ir padarysime“, – kalbėjo Th. May.

Kai Th. May pirmoji iš užsienio valstybių lyderių buvo pakviesta apsilankyti Baltuosiuose rūmuose išrinkus D. Trumpą, atrodė, kad nėra kliūčių draugystei. Bet ginčių virtinė netruko tai paneigti – per iš viso keturias dienas trunkančią viešnagę netruks įtampos.

Ir protestuotojai ketina neduoti D. Trumpui ramybės kiekviename žingsnyje.

Daugiau apie tai – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.