Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.12 08:22

Vakarai parengė naują Sirijos rezoliucijos projektą

ELTA 2012.07.12 08:22

Vakarų šalys Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje inicijuoja naują rezoliuciją dėl Sirijos, kuriame numatytos sankcijos režimui Damaske. Tiesa, Rusija iš karto pareiškė jai nepritarsianti.

Vakarų šalys Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje inicijuoja naują rezoliuciją dėl Sirijos, kuriame numatytos sankcijos režimui Damaske. Tiesa, Rusija iš karto pareiškė jai nepritarsianti.

Naująjį rezoliucijos projektą iš karto po uždaro pokalbio su specialiuoju pasiuntiniu Kofi Annanu pateikė Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV, Portugalija ir Vokietija. Jame reikalaujama nutraukti smurtą ir atitraukti iš gyvenamųjų teritorijų dalinius bei sunkiąją ginkluotę.

Jei Sirijos vyriausybė to nepadarys per 10 dienų, bus „nedelsiant imamasi priemonių, numatytų JT chartijos 41 straipsnyje“. Jis leidžia tokias nekarines baudžiamąsias priemones, kaip ekonominės sankcijos bei kelionių ir prekių judėjimo apribojimai.

Projekte neminimas JT chartijos 42 straipsnis, kuris leidžia prieš šalį naudoti karines priemones. Dokumente smerkiamas abiejų pusių smurtas, tačiau atsakomybė dėl 16 mėnesių besitęsiančio kraujo liejimo vienareikšmiškai tenka vyriausybei.

Prieš tai JT pasiuntinys K. Annanas paragino JT Saugumo Tarybos nares „nustumti į šalį savo nacionalinius interesus ir kartu daryti spaudimą abiem šalims – su aiškiais padariniais, jei nebus laikomasi taikos plano“.

Pirmosios derybos dėl dokumento turėtų prasidėti ketvirtadienio popietę. Tačiau šansai, kad pavyks susitarti, ir šį kartą yra maži. Rusija iki šiol blokavo tris rezoliucijos projektus, nors jie apsiribojo tik raginimais ir nenumatė baudžiamųjų priemonių.

Sirija yra viena didžiausių Rusijos ginkluotės pirkėjų.

Nuo sukilimo Sirijoje pradžios praėjusį kovą, žmogaus teisių aktyvistų vertinimu, jau žuvo 14 000 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi