Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.12 15:37

Europolas pristatė ieškomiausių nusikaltėlių „futbolo komandą“

BNS 2018.07.12 15:37

Artėjant sekmadienį vyksiančiam pasaulio futbolo čempionato finalui Europos kovos su nusikalstamumu agentūra ketvirtadienį pristatė itin neįprastą žaidėjų rinktinę.

Europolas paleido į futbolo kortelių kolekcionavimą panašų interneto žaidimą, kuriame demonstruojama 25 labiausiai ieškomų nusikaltėlių „komandą“.

Hagoje įsikūrusi Europos teisėsaugos organizacija pristatė svetainę, vaizduojančią kortas, kurias galima „apversti“ ir pamatyti ieškomo nusikaltėlio vardą, nuotrauką ir informaciją, kokiais nusikaltimais jis kaltinamas.

Kortose vaizduojami nusikaltėliai, dėvintys mėlynai geltonus – Europolo spalvų – marškinėlius su Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklo (ENFAST) logotipais, vaizduojančiais stilizuotą vilko galvą.

Organizacijoje ENFAST sudaro įvairių Europos šalių policijos pareigūnai, atsakingi už nusikaltėlių, besislapstančių nuo teisėsaugos, paiešką.

Ant futbolo aikštės fone išdėstytų elektroninių kortų užrašyta „IEŠKOMAS“ ir aiškinama, kuri Europos šalis ieško vieno ar kito nusikaltėlio.

„Žaidimo pradžioje aikštė bus tuščia. Nuo šiandienos 8 val. (9 val. Lietuvos laiku) nacionalinės teisėsaugos institucijos ir Europolas dalinsis įvairiais kodais socialiniuose tinkluose“, – sakoma Europolo išplatintame pareiškime.

„Šie kodai reikalingi, norint atversti aikštėje esančių nusikaltėlių/žaidėjų kortas“, – priduriama jame.

Devintas ir paskutinis kodas bus atskleistas šeštadienį, liepos 14-ąją – dieną prieš pasaulio futbolo čempionato finalą.

Pirmas kodas, #RedCardUROut, atskleidžia tris bėglius, ieškomus Prancūzijos, Kipro ir Suomijos.

Vienas iš jų yra 48-erių Davidas Grasas. Jį Prancūzijos teisėsauga kaltina 2011-aisiais prisidėjus prie virtinės inkasatorių šarvuotų automobilių ir bankų apiplėšimų „naudojant pavogtus automobilius, sprogmenis ir sunkiąją ginkluotę“.

„Pagrindinį (apiplėšimą) įvykdė komandosas, atakavęs grynųjų pinigų saugyklą Orli. Nusikaltėliai panaudojo sprogstamąjį užtaisą, užmušusį saugos darbuotoją ir sužalojusį dar du darbuotojus“, – informavo Europolas.

„Žaismingai pristatome ieškomų asmenų sąrašą, bet už jo slypi labai rimtas tikslas: pagauti Europos labiausiai ieškomus nusikaltėlius“, – naujienų agentūrai AFP sakė Europolo atstovė Tine Hollevoet.

Žaidimo interneto adreas – https://eumostwanted.eu/crimeleague.

Ši organizacija jau ne pirmą kartą pasitelkia originalius būdus atkreipti visuomenės dėmesį į asmenis, besislapstančius nuo teisėsaugos.

Anksčiau Europolas pristatė kalėdinį „Advento kalendorių“ su ieškomų nusikaltėlių atvaizdais, padėjusį suimti tris asmenis, o per vasarinę „atvirukų“ kampaniją buvo areštuoti dar trys bėgliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi