Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vengrijoje stiprėja opozicinės partijos

Vengrijos opozicinės partijos paskelbė kartu dalyvausiančios ateinančiuose rinkimuose. Apžvalgininkai sako, kad koalicija gali tapti rimta alternatyva valdančiajai „Fides“ partijai, kurios politika vis labiau piktina Europos Sąjungą.

Vengrijos opozicinės partijos paskelbė kartu dalyvausiančios ateinančiuose rinkimuose. Apžvalgininkai sako, kad koalicija gali tapti rimta alternatyva valdančiajai „Fides“ partijai, kurios politika vis labiau piktina Europos Sąjungą.

Nors rinkimai į Parlamentą Vengrijoje planuojami tik pavasarį, kovos dėl balsų jau prasideda. Padėtį šalyje akylai stebi visa Europa.

Jei pergalę pasiektų valdantieji, reikštų, kad vengrai lieka ištikimi dabartinei politikai Europos Sąjungos atžvilgiu, kuri jau seniai kelia nerimo Briuseliui. Tačiau šią savaitę dėl bendros rinkimų programos sutarė dvi šalies opozicijos jėgos. Tai socialistai ir buvusio premjero Gordono Bajnai`aus partija. Jie vadina Viktoro Orbano politiką populistine ir prieštaraujančia idėjoms, reformavusioms Vengriją 1989-aisias.

Vienas opozicijos siekių – laimėjus rinkimus panaikinti prieštaringai vertinamą dabartinės Vyriausybės įvestą konstituciją.

„Jo strategija visada buvo ieškoti konfliktų. Kol gali su kuo nors kovoti, nereikia teisintis dėl problemų, kurias sukūrei. Jo taktika – kautis su drakonais. Pirmiausia buvo Tarptautinis valiutos fondas, tada Briuselis, dabar netgi Vokietija“, – sako buvęs Vengrijos ministras pirmininkas, vienas opozicijos lyderių G. Bajnai`us.

Tačiau dabartinis premjeras Vengrijos nepriklausomybę vertina kiek kitaip ir vis dar ragina vengrus kovoti. Valdančiosios partijos lyderis susitikime su šalies ambasadoriais dar kartą išsakė savo požiūrį į šalies santykius su Europos Sąjunga.

„Visą laiką, ir mano nuomone, prieštaraujant pagrindiniams Europos Sąjungos principams, susiduriame su sėlinančiu federalizmu“, – teigia Vengrijos ministras pirmininkas V. Orbanas.

Jo raginimą, kad Vengrija turėtų nepasiduoti naujajai priespaudai iš Briuselio, palaiko ketvirtadalis vengrų.

„Premjeras nuolat puolamas dėl visko, ką daro, nes ši maža valstybė drįsta priešintis milžinui. Orbanas teisingai daro, kad nesutinka paklusti“, – tvirtina V. Orbano šalininkė Mariana Bonnok.

Vengrai dėl tokios nuostatos jau pelnė Europos maištininkų vardą. Šią savaitę Vengrijos Centrinio banko valdytojas išplatino pareiškimą, kad šalis greitai išmokės paskutinę Tarptautinio valiutos fondo paskolos dalį ir demonstratyviai pareiškė, kad nėra būtinybės Budapešte palikti organizacijos biurą. Nepriklausoma ekonominė politika yra vienas V. Orbano siekių – jis nepatenkintas dėl skirtingos politikos euro zonai ir valstybėms, išlaikiusioms nacionalinę valiutą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi