Pasaulyje

2018.07.12 14:38

Vokietijos prokuratūra pritars C. Puigdemont`o išdavimui Ispanijai

ELTA2018.07.12 14:38

Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės generalinė prokuratūra artimiausiu metu pritars buvusio Katalonijos vyriausybės vadovo Carleso Puigdemont'o išdavimui Ispanijai. Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė žinybos atstovė.

„Generalinė prokuratūra netrukus aprobuos ekstradiciją“, – sakė ji.

Anksčiau ketvirtadienį Šlėzvigo-Holšteino federalinės žemės Aukščiausiasis teismas leido išduoti Ispanijai C. Puigdemont`ą, bet tik pagal kaltinimą valstybės lėšų išeikvojimu. Kartu teismas atmetė galimybę išduoti C. Puigdemont`ą pagal kaltinimą kursčius maištą. Tad Ispanija negalės jo teisti pagal šį straipsnį. 

C. Puigdemont`as pabėgo iš Ispanijos į Briuselį praėjusių metų spalio pabaigoje po to, kai buvo surengtas referendumas dėl Katalonijos pasitraukimo iš Ispanijos sudėties, o regiono parlamentas paskelbė nepriklausomybę. Kovo 25 d. jis buvo sulaikytas Vokietijoje pakeliui iš Suomijos į Belgiją remiantis Ispanijos išduotu Europos orderiu suimti jį pagal kaltinimus kursčius maištą ir išeikvojus valstybės lėšas.

Dabar politikas yra Vokietijoje. Šios šalies teismo sprendimu jis buvo paleistas į laisvę už 75 tūkst. eurų užstatą.

Populiariausi

Linas Linkevičius

Pasaulyje

2020.09.25 09:35

Įvykiai Baltarusijoje. Baltijos šalys išplėtė sankcijas Lukašenkos režimui teismas atsisakė paleisti į laisvę opozicionierę Kalesnikavą, atnaujinta 15.06

19
Maryja Kalesnikava

Pasaulyje

2020.09.24 20:07

Minske dingo Kalesnikavos advokatė: skubėjo į teismo posėdį, bet jame nepasirodė Minsko milicija: ji sulaikyta dėl administracinio pažeidimo; atnaujinta 21.29