Pasaulyje

2018.07.11 17:59

Tailandas parodė iš užlieto urvo išgelbėtus vaikus

BNS2018.07.11 17:59

Tailandas trečiadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti ligoninėje gydomi iš užlieto urvo išgelbėti vaikai.

Taip pat buvo pirmąkart paskelbta vaizdų, kuriuose matyti, kaip vaikų futbolo komandos „Laukiniai šernai“ nariai, keliolika dienų praleidę įstrigę po žeme, neštuvais gabenami iš urvo.

Vaizdo įraše matyti keli ligoninėje gydomi jaunieji futbolininkai. Jie buvo išgelbėti iš Tam Luango urvo šalies šiaurėje per tris dienas trukusią sudėtingą operaciją, sėkmingai užbaigtą antradienį.

Gydytojai sakė, kad vaikų fizinė ir psichologinė būklė gera. Šį pareiškimą pagrindžia Tailando vyriausybės paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame berniukai matyti izoliuotoje palatoje.

Išgelbėtieji neatrodė ištikti šoko arba apkvaitę, nors išgelbėti vėliausiai praleido 18 dienų ankštoje, drėgnoje ir tamsioje urvo kameroje, kol galiausiai buvo ištraukti per rizikingą operaciją, pramintą „neįmanoma misija“.

Vienas buvęs Tailando karinio laivyno specialiųjų pajėgų naras žuvo urve pristigęs deguonies per pasiruošimus ištraukti 12 berniukų ir jų 25 metų futbolo trenerį.

Tailando laivynas taip pat paskelbė vaizdo įrašų iš pačios gelbėjimo operacijos.

Šioje medžiagoje matyti narai su žibintais ir akvalangais, gabenantys berniukus ant neštuvų.

Ekspertai perspėjo, kad po sunkių išgyvenimų Tam Luango urve vaikai gali patirti ilgalaikių psichologinių traumų, bet medikai paskelbė optimistišką žinią apie jų sveikatos būklę. Pasak gydytojų, išgelbėtieji valgo įprastą maistą ir netgi paprašė šokolado.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.