Pasaulyje

2018.07.11 07:59

Briuselyje prasideda NATO viršūnių susitikimas: didelis dėmesys – Rusijos atgrasymui

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.11 07:59

Trečiadienį prasideda NATO viršūnių susitikimas Briuselyje, kuriame didelis dėmesys bus skirtas Rusijos atgrasymui. Tačiau ginčai dėl išlaidų gynybai šią temą užgožė, o antradienį, prieš išvykdamas į Briuselį, Donaldas Trumpas pareiškė, kad galbūt šalys, ilgus metus nevykdžiusios gynybos išlaidų įsipareigojimų, turėtų grąžinti skolas Amerikai.

Trečiadienį Briuselyje lyderiai turėtų aptarti, kaip atremti Rusijos grėsmę įvairiausiuose frontuose nuo oro gynybos iki hibridinio karo formų. 

Praėjusiais metais, pirmą kartą Lietuvos istorijoje, mūsų šalyje buvo dislokuotos oro gynybos sistemos „Patriot“. Jungtinės Valstijos tai padarė parodydamos paramą Lietuvai ir siekdamos atgrasyti Rusiją.

Šiame NATO viršūnių susitikime Rusija bus įvardinta kaip pagrindinė grėsmė. Karinis ir civilinis bendradarbiavimas su šia šalimi sustabdytas, tačiau politinį dialogą NATO nori palaikyti, juolab, kad artėja D. Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimas.

D. Trumpas antradienį prasitarė, kad jam susitikimas su V. Putinu gali būti daug lengvesnis nei su NATO sąjungininkėmis. 

„Vykstu į NATO [susitikimą – LRT.lt], tada į Jungtinę Karalystę, kur šiokia tokia sumaištis, o tada V. Putinas. Nuoširdžiai – iš jų visų su V. Putinu gali pasirodyti lengviausia. Kas galėtų pagalvoti?“ – kalbėjo JAV prezidentas.

Tačiau Rusija susitikime gali atsidurti antrame plane, nes daugiausia dėmesio bus skiriama gynybos išlaidoms. 

D. Trumpas antradienį savo „Twitter“ paskyroje iškėlė klausimą, kad galbūt šalys, kurios nevykdo ir nevykdė įsipareigojimų, turėtų grąžinti skolas Jungtinėms Valstijoms.

Daugiau apie tai – Igno Kinčino reportaže iš Briuselio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.