Pasaulyje

2018.07.10 09:34

E. Macronas nori reformų, bet susiduria su kritikos lavina

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.10 09:34

Prancūzijos parlamentas pradeda svarstyti dar vieną iš didžiųjų prezidento siūlomų reformų, šįkart – konstitucijos. Emmanuelis Macronas siūlo padaryti įstatymų leidybą veiksmingesnę – abejuose parlamento rūmuose trečdaliu sumažinti narių skaičių. Parlamentas, kuriame daugumą turi paties E. Macrono judėjimas, jau priėmė nemaža reformų. Bet, kai prezidentas gyrėsi savo pirmųjų valdymo metų laimėjimais Versalyje, daugelis rinkėjų veikiau atkreipė dėmesį į plačius jo užmojus, tolimus nuo eilinių žmonių.

Buvęs bankininkas taip uoliai mėgina atkurti pagarbą prezidento institucijai, kad kritikai seniai lygina E. Macroną su imperatoriumi. Plačius Prancūzijos prezidento užmojus atskleidžia ir tai, kad jis jau spėjo įvesti tradiciją – metinę kalbą antrą kartą sako prašmatniuose Versalio rūmuose prie Paryžiaus. Vien garbės sargyba kainuoja 300 tūkst. eurų. Bet pusantros valandos kalboje pabrėžė kuklumą ir ryžtą – ne dėl savęs, o dėl šalies.

Bet laikraščių antraštės kritiškos – nuo kaltinimų prezidentui iki konstatavimo, kad išblėso rinkėjų entuziazmas leidęs jam, apsimetusiam politikos pašaliniu, įveikti kraštutinių dešiniųjų kandidatę. Kritikai sako, kad jis joks centristas, jis esą yra „turtingųjų prezidentas“.

Išsamiau apie kritiką Prancūzijos prezidentui – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt