Pasaulyje

2018.07.10 08:11

Japonijoje potvynių ir nuošliaužų aukų padaugėjo iki 141

BNS2018.07.10 08:11

Dalį Japonijos nuniokojusių smarkių liūčių sukeltų potvynių ir purvo nuošliaužų aukų padaugėjo iki mažiausiai 141, antradienį pranešė vyriausybė.

Ministrų kabineto vyriausiasis sekretorius Yoshihide Suga nurodė, kad dar mažiausiai 10 žmonių yra dingę. Tačiau vietos žiniasklaida teigia, kad nerasti dar dešimtys gyventojų, todėl tikėtina, kad žuvusiųjų skaičius dar didės.

Į paieškų ir gelbėjimo operacijas šalies vidurio ir vakarinėse srityse pasiųsta apie 75 tūkst. policininkų, ugniagesių ir karių, pridūrė vyriausybės sekretorius.

Tūkstančiai žmonių tebėra laikinuose prieglobsčiuose. Tarnybos paskelbė nurodymą evakuotis apie 5 mln. gyventojų. Kai kur vietos valdžia dalija geriamąjį vandenį ir siūlo galimybes išsimaudyti žmonėms, gyvenantiems namuose, likusiais be vandens tiekimo.

Y. Suga perspėjo, kad papildomą pavojų kelia artėjanti karštų orų banga.

„Kai kur bus daugiau kaip 35 laipsniai Celsijaus... Saugokitės šilumos smūgio, jeigu dalyvaujat atstatymo darbuose lauke, taip pat likite budrūs dėl nuošliaužų“, – sakė jis.

Vyriausybė nurodė skirsianti apie 20 mln. JAV dolerių (17 mln. eurų) iš rezervo lėšų, kad būtų suteikta pagalba nukentėjusiems nuo stichijos. Numatoma, kad artimiausiomis dienomis paveiktas teritorijas aplankys premjeras Shinzo Abe.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt