Pasaulyje

2018.07.10 08:33

D. Trumpas pasirinko kandidatą į Aukščiausiojo teismo teisėjus: savo politiką įtvirtintų dešimtmečiams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.10 08:33

Donaldas Trumpas kandidatu į Aukščiausiojo teismo teisėjus pasirinko 53-ejų Brettą Kavanaughą. Šiuo metu jis yra  Apeliacinio teismo teisėjas Vašingtone, anksčiau yra dirbęs patarėju George`o Busho administracijoje. 

B. Kavanaughas turėtų pakeisti 81-erių teisėją Anthony Kennedy, kuris nusprendė pasitraukti. Teisėjo parinkimas gali leisti D. Trumpui įtvirtinti savo politiką dešimtmečiams, gerokai po to, kai baigsis jo valdymas. Mat pasitraukus A. Kennedy, teisme lieka po keturis demokratų ir keturis respublikonų prezidentų skirtus teisėjus. 

Dėl šios priežasties B. Kavanaughas gali įtvirtinti konservatyvių pažiūrų persvarą svarbiausiose bylose dėl pamatinių vertybių, kur skilęs teismas sprendimus priima vieno balso persvara. Tarp tokių yra bylos dėl teisės į abortus, gėjų teisių, teisės turėti ginklą, rasių santykių ir imigracijos politikos. 

D. Trumpo pasirinkimą turės patvirtinti Senatas. Paprastai ten politinė kova būna labai įtempta, bet respublikonų vadovybė tikisi balsuoti dar iki rinkimų lapkritį, kol turi minimalią daugumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt