Pasaulyje

2018.07.09 22:00

Didžiojoje Britanijoje per privačią ceremoniją pakrikštytas princas Louisas

BNS 2018.07.09 22:00

Didžiosios Britanijos princas Louisas, princo Williamo ir jo sutuoktinės Kate kūdikis, pirmadienį buvo pakrikštytas Londone esančiuose Šv. Jokūbo rūmuose.

Tarp krikštynų ceremonijoje dalyvavusių svečių buvo princas Charles`as, jo žmona Camilla ir neseniai susituokę princas Harry bei Meghan. Taip pat atvyko ir Kate tėvai bei sesuo Pippa Middleton, besilaukianti pirmagimio.

Šv. Jokūbo rūmų Londone Karališkojoje koplyčioje vykusią ceremoniją stebėjo ir Louiso keturmetis brolis George`as  bei trimetė sesuo Charlotte.

Krikštynose nedalyvavo karalienė Elizabeth II ir jos vyras princas Philipas.

Louisas buvo aprengtas kreminės spalvos nėriniuotais krikšto rūbeliais, kurie buvo naudoti per princo George`o ir princesės Charlotte krikštynas. Šie rūbai buvo pasiūti pagal karalienės Victoria vyriausiosios dukters krikšto marškinėlius, pirmą kartą panaudotus 1841 metais.

Apeigas atliko Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby, pasaulio anglikonų dvasinis lyderis.

Kate besikalbant su arkivyskupu, buvo girdėti, kaip savo glėbyje miegantį sūnų ji vadina „labai atsipalaidavusiu ir ramiu“.

„Tikiuosi, jis toks ir išliks“, – pridūrė ji.

Princas Louisas turės šešis krikštatėvius – visi jie yra Williamo ir Kate draugai ar giminaičiai.

3,8 kg svėręs Louisas gimė Londono centre esančioje Šv. Marijos ligoninėje balandžio 24-ąją, kai minima Anglijos globėjo Šv. Jurgio diena.

Paskelbus apie sosto įpėdinio gimimą, keletą dienų prie ligoninės budėję karališkosios šeimos gerbėjai šoko iš džiaugsmo ir gėrė šampaną.

Žinią nuo ligoninės laiptų miniai gerbėjų ir žiniasklaidos atstovų pranešė raudonais senoviniais drabužiais apsirengęs miesto šauklys Tony Appletonas.

Apie Louiso gimimą taip pat buvo pranešta ant Londono 189 metrų aukščio dangoraižio „BT Tower“ įrengtame ekrane, kuriame nušvito žodžiai „Berniukas!“.