Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.09 09:45

Didžiojoje Britanijoje bus pakrikštytas princas Louisas

BNS 2018.07.09 09:45

Didžiosios Britanijos princas Louisas, princo Williamo ir jo sutuoktinės Kate kūdikis, pirmadienį bus pakrikštytas Londone esančiuose Šv. Jokūbo rūmuose.

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby, pasaulio anglikonų dvasinis lyderis, atliks apeigas Karališkojoje koplyčioje, kur susirinks artimi draugai ir šeimas nariai.

J. Welby pakrikštys mažąjį princą, užpildamas vaikui ant galvos vandens iš Jordano upės. Pasak arkivyskupo, šis įvykis jam „kainuos labai daug nervų“, bet kartu bus ir „didelė garbė“.

Louisas yra trečiasis Kembridžo kunigaikščio ir kunigaikštienės vaikas, penktas eilėje į Britanijos karališkąjį sostą po senelio princo Charles`o, tėvo Williamo, brolio George`o ir sesers Charlotte.

Jis taip pat yra vienas iš karalienės Elizabeth II provaikaičių.

Krikšto apeigos turi prasidėti 16 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku ir truks apie 40 minučių. Krikštatėvių vardus planuojama paskelbti vėliau pirmadienį.

Plačiajai visuomenei neprieinamoje XVI amžiaus koplyčioje 2013-aisiais taip pat buvo pakrikštytas Louiso keturmetis vyresnis brolis George`as.

Trimetė Charlotte buvo pakrikštyta 2015-aisiais XVI amžiaus Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje, esančioje karalienės užmiesčio dvare Sandringame Anglijos rytuose.

3,8 kg svėręs Louisas gimė Londono centre esančioje Šv. Marijos ligoninėje balandžio 24-ąją, kai minima Anglijos globėjo Šv. Jurgio diena.

Paskelbus apie sosto įpėdinio gimimą, keletą dienų prie ligoninės budėję karališkosios šeimos gerbėjai šoko iš džiaugsmo ir gėrė šampaną.

Žinią nuo ligoninės laiptų miniai gerbėjų ir žiniasklaidos atstovų pranešė miesto šauklys Tony Appletonas.

Apie Louiso gimimą taip pat buvo pranešta ant Londono 189 metrų aukščio dangoraižio „BT Tower“ įrengtame ekrane, kuriame nušvito žodžiai „Berniukas!“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi