Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.09 10:50

M. Pompeo Šiaurės Korėjai siūlo rinktis Vietnamo kelią

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo savaitgalį susitiko su Japonijos ir Vietnamo atstovais. Į šias šalis jis nuskrido po vizito Šiaurės Korėjoje. M. Pompeo nekomentavo Pchenjano pareigūnų pasisakymų apie „grobuoniškus Vašingtono reikalavimus“, ir pasiūlė Šiaurės Korėjai rinktis Vietnamo kelią gerinant santykius su Jungtinėmis Valstijomis.

Iš karto po vizito Šiaurės Korėjoje Amerikos valstybės sekretorius išskrido į Japoniją, kur susitiko su šalies ministru pirmininku Shinzo Abe. Nors dar kelionėje jį pasiekė Šiaurės Korėjos atstovų pasisakymai apie „grobuoniškus Vašingtono reikalavimus“, M. Pompeo neatsiėmė savo žodžių, kad derybos su Šiaurės Korėja buvo produktyvios.

Vėliau jis patraukė į Vietnamą, kur susitikęs su šios šalies pareigūnais, pasiūlė Šiaurės Korėjai kaip pavyzdį imti būtent šią šalį kuri, pasak jo, pagerinusi santykius su Vašingtonu, laimėjo ir politiškai, ir ekonomiškai.

„Didžiuodamiesi šiandienos puikia partneryste su Vietnamu, turiu pirmininkui Kim Jong Unui žinutę. Prezidentas Trumpas tiki, kad jūsų šalis gali pasirinkti tą patį kelią, jei tik pasinaudosite šia galimybe. Galite sukurti stebuklą, tai bus ir Šiaurės Korėjos stebuklas. Viskas dabar priklauso nuo jūsų ir jūsų žmonių. Jei tai paadysite, pirmininke Kimai, tapsite savo žmonių herojumi“, – sakė JAV valstybės sekretorius.

Naujas siūlymas taikyti Vietnamo modelį galėtų labiau įtikinti Kim Jong Uną, nes ankstesnis Libijos modelis Šiaurės Korėjos lyderį esą itin siutino, žinant, kaip baigėsi branduolinių ginklų atsisakyti sutikusiam tuometiniams Libijos vadovui Muammarui Gaddafiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi