Pasaulyje

2018.07.09 19:14

Japonijoje per liūtis žuvo daugiau nei 100 žmonių

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.09 19:14

Japonijoje per nesiliaujančias itin stiprias liūtis žuvusiųjų skaičius viršijo 100.

Vienas žmogus eina keliu, kur įprastai važiuoja daug mašinų, tačiau dabar kelias sugriautas liūčių ir purvo nuošliaužų. Vietovėse, kuriose liūtys ir nuošliaužos smogė stirpiausiai, gelbėtojai tebeieško išgyvenusiųjų. Japonijos premjeras šias liŪtis dėl padarytos žalos vadina istorinėmis.

„Kadangi yra daug dingusiųjų, didiname dirbančiųjų skaičių iki 73-ių tūkstančių. Šie kariai daro viską, kad tik padėtų vietiniams gyventojams“, – sako Japonijos premjeras Šindzo Abe.

Gelbėtojai nuolat dirba, tačiau sąlygos labai sunkios. Gelbėtojams, ne tik reikia dirbti tarp purvo nuošliaužų ir namų griuvėsių, orams pagerėjus temperatūra dienomis šokteli iki 30 laipsnių karščio. Tai labai apsunkina darbo sąlygas, nes pasak išgyvenusiųjų – purvo nuošliaužos labai smirda.

„Vandens garsas buvo labai didelis. Ir nuošliaužų kvapas labai stirpus. Jeigu atidarydavau, langą negalėdavau užmigti. Tokio stiprumo yra nuošliaužų kvapas“, – kalba vietojas gyventojas Riutaro Hirakava.

Gelbėtoaji sako, kad dabar jau niekas nebemojuoja nuo namų stogų, kai jie skrenda į apsemtas vietoves. Vienu metu valdžia rekomendavo evakuotis maždaug 5 milijonams žmonių. Kadangi tai nebuvo privaloma evakuacija, daugelis liko namie. Tiesa, dėl itin stirpaus lietaus ir žaibiškai kylančio vandens lygio, nemažai likusiųjų buvo įkalinti namuose. Aukų skaičius jau perkopė 100-tą, tačiau šalies tarnybų duomenimis skaičius dar gali išaugti.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą užuojauta Japonijos Imperatoriui Akihito dėl daug gyvybių nusinešusių ir šalies miestus nuniokojusių potvynių.

Skaudžios nelaimės akivaizdoje šalies vadovė išreiškė Lietuvos žmonių paramą ir palinkėjo stiprybės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat susitelkimo šaliai tęsiant gelbėjimo darbus ir dingusiųjų paiešką, skelbia prezidentūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.