Pasaulyje

2018.07.09 21:24

Gelbėjimo drama Tailande: urve dar liko keturi vaikai ir jų treneris

Valdonė Rudenkienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.09 21:24

Tailande tęsiami prieš dvi savaites urve įstrigusių vaikų gelbėjimo darbai. Jau išgelbėti 8 vaikai, o likę 4 ir jų treneris dar urve, bet jaučiasi gerai, pranešė gelbėjimo misijos vadovas. Kol kas nepranešama, ar gelbėjimo darbai tebevykdomi, ar kaip ir vakar daroma trumpa pertrauka naujiems darbams pasiruošti.

Pirmadienį 18 profesionalių narų vėl dirbo urve. Tikimasi, kad gelbėjimas vyks skandžiai.

Pasak gelbėjimo operacijos vadovo Narongsako Osatanakorno, išgelbėti vaikai kol kas dar negali pamatyti savo tėvų.

„Jie yra laimingi ligoninėje. Bet kol kas dar negali  susitikti su tėvais, nes bijoma infekcijų“, – sakė operacijos vadovas.

Technologijų inovatorius Elonas Muskas socialiniuose tinkluose paskelbė įrašą, kuriame matyti, kaip išbandomas jo bendrovės „SpaceX“ povandeninis vaiko dydžio laivas, kuris galėtų padėti evakuoti likusius urve. Taip esą būtų lengviau prapalaukti tas vietas, kurios laikomos ypač rizikingomis, nes yra labai siauros, o matomumas jose itin prastas. Tai padės ir vaikams, nemokantiems plaukti.

Vis dėlto gelbėtojai sako, kad likusius vaikus ištraukti gali užtrukti iki keturių dienų, nors jau dabar prognozuojami stiprūs musoniniai lietūs.

Dvi savaites trukusi urve įstrigusių vaikų futbolo komandos ir jos trenerio gelbėjimo operacija prikaustė viso pasaulio dėmesį.

Vaikai buvo rasti pirmadienį po 9 dienų paieškų. 11–16 metų berniukų ir jų 25 metų trenerio gelbėjimo operacija, per kurią  siekta įveikti užlietas urvo atkarpas – iš viso beveik 5 km, prasidėjo sekmadienį ryte. Tailando specialiosioms tarnyboms padėti susirinko profesionalūs narai, kiti specialistai iš viso pasaulio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.