Pasaulyje

2018.07.09 16:29

Naujasis Ispanijos premjeras P. Sanchezas susitiko su Katalonijos lyderiu

ELTA, LRT.lt2018.07.09 16:29

Naujasis Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas pirmadienį pirmą kartą per savo kadenciją susitiko su Katalonijos regiono prezidentu Quimu Torra. Pokalbių tikslas – rasti išeitį iš krizės, kilusios dėl regiono nepriklausomybės siekio.

P. Sanchezas ir Q. Torra viešai paspaudė vienas kitam ranką, tačiau pokalbių Madride turinio kol kas nekomentavo. Tai yra apskritai pirmasis Ispanijos vyriausybės vadovo susitikimas su Katalonijos vadovu per dvejus metus.

Prieš susitikimą Q. Torra tviteryje rašė, kad paaiškins P. Sanchezui „labai rimtą situaciją, kurią Ispanijos valstybė sukūrė Katalonijoje“. Jis esą norįs išgirsti naujojo premjero pasiūlymus, kaip sureguliuoti krizę.

Socialdemokratas P. Sanchezas atstovauja ne tokiai griežtai linijai Katalonijos klausimu, kaip jo pirmtakas konservatorius Marianas Rajoy`us. Katalonijos regionalistai birželio 1-ąją parėmė nepasitikėjimą M. Rajoy`umi ir taip prisidėjo prie to, kad P. Sanchezas netrukus perimtų vyriausybės vadovo pareigas.

P. Sanchezas tada paskelbė apie pasirengimą dialogui. Demonstruodama geros valios gestą, Ispanijos vyriausybė prieš kelias dienas į Katalonijos kalėjimą perkėlė šešis iš devynių netoli Madrido kalintų nepriklausomybės judėjimo lyderių. Tačiau Q. Torros reikalaujamą referendumą dėl regiono nepriklausomybės P. Sanchezas atmeta.

Ginčas dėl Katalonijos nepriklausomybės siekio paaštrėjo praėjusių metų spalį, kai tuometinis regiono prezidentas Carlesas Puigdemont`as surengė Ispanijos teisėsaugos nelegaliu paskelbtą referendumą. Po balsavimo regiono vyriausybė vienašališkai paskelbė Katalonijos nepriklausomybę ir tada buvo nušalinta centrinės vyriausybės Madride.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.