Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.11 20:48

Madride per policijos ir šachtininkų susirėmimus nukentėjo 76 žmonės

ELTA 2012.07.11 20:48

Trečiadienį Madride per policijos ir šachtininkų susirėmimus prie Ispanijos pramonės ministerijos nukentėjo 76 žmonės, tarp jų – 33 pareigūnai.

Trečiadienį Madride per policijos ir šachtininkų susirėmimus prie Ispanijos pramonės ministerijos nukentėjo 76 žmonės, tarp jų – 33 pareigūnai.

Tai pranešė Ispanijos nacionalinė televizija, kuria remiasi naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Šachtininkų ir policijos susirėmimai kilo, kai demonstrantai priartėjo prie ministerijos pastato ir, skanduodami „Priešas viduje!“ ir „Mes ne teroristai, mes šachtininkai!“, ėmė mėtyti į policininkus petardas ir akmenis. Atsakydama į tai policija panaudojo prieš kalnakasius gumines kulkas.

Policininkai sulaikė penkis šachtininkus, riaušių kurstytojus.

Trečiadienį prie Pramonės ministerijos pastato buvo surengta masinė protesto akcija prieš Mariano Rajoy vyriausybės sprendimą 63 procentais sumažinti valstybės subsidijas anglių gavybai, taip pat apkarpyti kai kurias socialines programas.

Manifestacijos organizatorių duomenimis, joje dalyvavo daugiau kaip 25 tūkstančiai žmonių. Policija praneša, kad mitinguotojų buvo ne daugiau kaip 10 tūkstančių.

„Nuo liepos 21 d. visoje Ispanijoje vėl vyks protesto akcijos prieš naujas antiliaudines vyriausybės priemones“, – pareiškė žurnalistams po šachtininkų manifestacijos Darbininkų komisijų generalinis sekretorius Ignacio Fernandezas Toxo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi