Pasaulyje

2018.07.08 11:44

Britų policininkas, tirtas dėl galimo kontakto su „Novičiok“, yra sveikas

BNS2018.07.08 11:44

Vienas policijos pareigūnas, tirtas dėl galimo kontakto su nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ po to, kai praėjusią savaitę ja apsinuodijo viena pora pietvakarių Anglijoje, yra sveikas, šeštadienį pranešė Didžiosios Britanijos policija.

„Su malonumu galime patvirtinti, kad policijos pareigūnas, kreipęsis prevencinių medikų konsultacijų į Solsberio rajono ligoninę dėl incidento Eimsberyje, buvo patikrintas ir yra sveikas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Viltšyro policija.

Birželio 30 dieną 45 metų vyras ir 44 metų moteris buvo rasti netekę sąmonės Eimsberio miestelyje.

Charlie Rowley ir Dawnas Sturgess į Solsberio ligoninę buvo atvežti kritinės būklės. Vėliau policija pranešė, kad pora apsinuodijo Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia kovine medžiaga „Novičiok“.

Eimsberis yra maždaug už 12 km nuo Solsberio, kur šių metų kovą buvęs Rusijos karinės žvalgybos karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra buvo rasti susmukę ant suolelio prie vieno prekybos centro.

Londonas kaltina Rusiją dėl pasikėsinimo į Skripalius, o Maskva tokius kaltinimus įnirtingai neigia. Jų apnuodijimas ta pačia nervus paralyžiuojančia medžiaga išprovokavo didelę santykių su Rusija diplomatinę krizę.

Policija sako nustačiusi, kad Ch. Rowley ir D. Sturgess, kurių būklė tebėra kritinė, buvo „paveikti nervus paralyžiuojančios medžiagos po kontakto su užterštu daiktu“.

Šią savaitę britų ministrai pareiškė, kad sąsajos tarp šių dviejų incidentų yra pagrindinė tyrimo linija. Be to, britų pareigūnai kreipėsi į Maskvą prašydami paaiškinti, kas atsitiko.

Solsberio ligoninės atstovai nurodė, kad „nuo to laiko, kai prasidėjo šis incidentas, dėl sveikatos problemų į ligoninę kreipėsi keli visuomenės nariai, bet nė vienam iš jų neprireikė gydymo“.

„Norėtume pakartoti Anglijos visuomenės sveikatos (departamento) patarimą, kad plačiajai visuomenei rizika tebėra nedidelė“, – teigė ligoninės atstovai.

„Novičiok“ yra Sovietų Sąjungoje Šaltojo karo metais sukurtas cheminis ginklas.

Naujausią apnuodijimą tiria policija ir apie 100 kovos su terorizmu detektyvų, o įprastai ramaus Solsberio gatvėse vėl galima pamatyti specialią aprangą dėvinčių pareigūnų ir policijos juostų.

Policija penktadienį pareiškė, kad tyrimas gali tęstis „ištisas savaites ir mėnesius“.

Kol kas nėra įrodymų, kad Ch. Rowley ir D. Sturgess lankėsi nors vienoje vietoje, susijusioje su Skripalių atveju.