Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.08 09:41

M. Pompeo: sankcijos Šiaurės Korėjai bus taikomos tol, kol bus pasiekta visiška denuklearizacija

ELTA 2018.07.08 09:41

Sankcijos Šiaurės Korėjai bus taikomos tol, kol Pchenjanas neatliks „galutinės“ denuklearizacijos, sekmadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo.

„Sankcijos galios tol, kol įvyks galutinis, visiškai patikrintas branduolinis nusiginklavimas – tam pritarė Kim Jong-unas“, – po derybų su Japonijos ir Pietų Korėjos užsienio reikalų ministrais Tokijuje sakė M. Pompeo.

„Nors mus gerai nuteikia derybose pasiekta pažanga, vien pažanga negali pateisinti dabartinio sankcijų režimo sušvelninimo“, – pabrėžė M. Pompeo.

M. Pompeo Pchenjane nuo penktadienio ilgiau kaip 8 valandas derėjosi su Šiaurės Korėjos pareigūnais, siekdamas susitarti dėl praėjusį mėnesį JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-uno pasiekto susitarimo detalių.

JAV valstybės sekretorius šias derybas apibūdino kaip pozityvias. Tačiau vos jam išvykus iš Pchenjano, Šiaurės Korėja išplatino pranešimą, kuriame piktai atmetė, kaip pati teigė, „gangsterišką“ Vašingtono reikalavimą kiek įmanoma greičiau atsisakyti branduolinių ginklų.

Tačiau M. Pompeo nesureikšmino pastarojo Pchenjano pareiškimo ir pridūrė, kad dvišalės diskusijos tęsiasi „gera valia“.

JAV valstybės sekretorius taip pat tikino, kad Šiaurės Korėja yra įsipareigojusi plataus masto denuklearizacijai ir pridūrė, kad Vašingtonas derybų proceso metu Pchenjanui galės pasiūlyti tam tikrų saugumo garantijų. Tačiau sankcijų sušvelninimo tarp jų nebus, pabrėžė M. Pompeo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi