Pasaulyje

2018.07.09 07:09

Vaikų gelbėjimo operacija Tailande laikinai nutraukta

Sekmadienį ryte Tailando laiku prasidėjusi vaikų ir jų trenerio, prieš 2 savaites užstrigusių urve, gelbėjimo operacija laikinai nutraukta, praneša jai vadovaujantys pareigūnai. Anksčiau buvo skelbta, kad kol kas pavyko išgelbėti 6 vaikus, vėliau patikslinta, kad 4, jie nugabenti į ligoninę apžiūrėti.

Gelbėjimo operacijos vadovas Narongsakas Osottanakornas patvirtino, kad sekmadienį ryte Tailando laiku prasidėjusi operaciją kol kas baigta. Keturi berniukai sėkmingai parlydėti narų ir nugabenti į ligoninę. Pranešama, kad pirmieji rizikingai kelionei buvo pasirinkti stipriausios sveikatos vaikai.

„Šiandien pradėjome antrą ir trečią gelbėjimo operacijos etapus, apimančius išgelbėjimą ir gydymą. Išgelbėjome 4 berniukus ir nugabenome juos saugiai į ligoninę“, – kalbėjo gelbėjimo operacijos vadovas N. Osottanakornas.

Trumpoje spaudos konferencijoje operacijos vadovas pranešė, kad kol kas gelbėjimas stabdomas, nes pasiruošti naujiems darbams reikia laiko.

„Jei paklaustumėte, kada tęsime operaciją, negalėčiau pasakyti tiksliai. Turėtų būti po maždaug 10, bet ne daugiau kaip po 20 valandų. Turime įvertinti sąlygas, kad jos būtų stabilios kaip šiandien. Jei bus stabilu, ir mes būsime užtikrinti, operaciją tęsime“, – sakė N. Osottanakornas.

Pranešama, kad vaikų gelbėjimo operacijoje dalyvavo specialistai iš viso pasaulio. Prie gelbėjimo darbų prisidėjo 90 narų – 50 užsienio, 40 Tailando. Gelbėti berniukus buvo atrinkti 18 labiausiai patyrusių.

Kiekvieną vaiką lydėjo po du narus. Vaikams kartu su gelbėtojais teko įveikti beveik 5 kilometrų atkarpą, dalį jos – drumzlinu vandeniu, kuriame nieko nesimatė.

Sprendimas pradėti operaciją buvo priimtas baiminantis dėl ateinančių musoninių liūčių ir kad vanduo ims kilti.

„Vandens lygis šiuo metu yra žemiausias per pastarąsias 10 dienų. Tačiau artinasi stipri liūtis, todėl vanduo, nors ir išpumpavome, gali vėl grįžti į pradinį lygį ir mūsų šimtaprocentinis parsiruošimas vėl taps nulinis“, – pasakojo N. Osottanakornas.

Prieš 2 savaites urve įstrigusių 12 berniukų ir jų futbolo komandos trenerio istorija prikaustė pasaulio dėmesį. Vaikai buvo rasti po 9 dienų, tada buvo sprendžiama, ką daryti, kaip juos išgabenti.

Operacija jau pareikalavo vienos gyvybės – prieš kelias dienas žuvo deguonies balionus gabenęs buvęs Tailando laivyno specialiųjų pajėgų naras, kai grįžtant jam pačiam baigėsi deguonis.

Prieš daugiau nei 2 savaites pranešta apie urve dingusius vaikus su treneriu. Jie po futbolo treniruotės nusprendė aplankyti Tam Luango urvą, kuriame jau ne kartą buvo lankęsi, tačiau tąkart nusprendė lįsti giliau, bet netikėtai prasidėjusi liūtis užpylė išėjimą, o vanduo greitai pradėjo skverbtis gilyn.