Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.07 18:15

M. Pompeo: derybos su Šiaurės Korėja buvo produktyvios

Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo, po dviejų dienų vizito išvykdamas iš Šiaurės Korėjos, pareiškė, kad derybos buvo „labai produktyvios“. Vizito metu siekta suderinti detales dėl branduolinio nusiginklavimo proceso, dėl kurio lyderiai sutarė per istorinį susitikimą birželio 12 d.

Šiaurės Korėja po derybų su JAV valstybės sekretoriumi M. Pompeo sukritikavo, anot jos, „grobuoniškus“ Vašingtono reikalavimus ir „labai apgailėtiną“ požiūrį, šeštadienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

JAV Valstybės departamento atstovė pranešė, kad sutarta suformuoti darbo grupes, kurios prižiūrės branduolinio nusiginklavimo proceso eigą.

Ar M. Pompeo buvo susitikęs su Kim Jong Unu, nepranešama, du kartus jis buvo susitikęs su jo dešiniąja ranka Kim Yong Cholu.

Daugiau informacijos apie pasiekimus per susitikimą tikimasi iš Tokijo, kur iš Pchenjano išvyko JAV diplomatijos vadovas. Čia jis susitiks su Japonijos ir Pietų Korėjos užsienio reikalų ministrais, nerimaujančiais dėl regiono saugumo.

„Tai buvo labai produktyvus pokalbis apie procesą, per kurį turėtų būti įgyvendinti Singapūre prisiimti įsipareigojimai. Šiaurės Korėjos pusė patvirtino informaciją apie ginklų  bandymo infrastruktūrą. Aptarėme būdus, kai ji turėtų būti sunaikinta. Taigi pažanga pasiekta“, – sakė M. Pompeo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi