Pasaulyje

2018.07.07 16:30

Tokiją paveikė 5,9 balo žemės drebėjimas, cunamių pavojus neskelbiamas

BNS2018.07.07 16:30

Tokiją šeštadienio vakarą supurtė 5,9 balo žemės drebėjimas, įsiūbavęs pastatus Japonijos sostinėje, bet cunamių pavojus nebuvo paskelbtas, pranešė šalies meteorologijos tarnyba.

Gausus lietus sukėlė didžiules nuošliaužas ir staigius potvynius Hirošimoje, Okajamoje, Kiote ir kituose regionuose bei apsunkino gelbėjimo operacijas. Daugybė žmonių paskelbti dingusiais.

Japonijos premjeras Shinzo Abe nurodė ministrams „dėti visas pastangas“, kad būtų išgelbėtos aukos. Anot jo, „padėtis yra itin rimta“.

Vietos valdžia pranešė, kad su liūtimis susijusios nelaimės jau nusinešė 20 žmonių gyvybes. Tuo metu visuomeninis transliuotojas NHK paskelbė, kad bendras žuvusiųjų skaičius pasiekė 46, o dar 48 žmonių nerandama.

"Manome, kad aukų skaičius didės, nes vis dar renkame duomenis", – naujienų agentūrai AFP sakė Ehimės prefektūros katastrofų valdymo pareigūnas Yoshinobu Katsuura. 

Gaisrų ir katastrofų valdymo agentūros duomenimis, dėl rekordinių liūčių valdžia nurodė daugiau kaip 1,93 mln. žmonių, daugiausia šalies vakarinės dalies gyventojų, palikti savo namus. NHK pranešė, kad nurodymas evakuotis jau duotas beveik 3,2 mln. žmonių.  

Hirošimoje šeštadienio rytą netoli tilto rastas į 7-ą dešimtį įžengusio vyro lavonas. Dar vienas vyras žuvo jo namą užgriuvus purvo nuošliaužai, pranešė vietos valdžios pareigūnai.

Penktadienį Kiote prie upės rastas 52-erių metų moters lavonas, o kaimyninėje Hiogo prefektūroje žuvo potvynio nuneštas statybininkas. 

Per televiziją parodytame reportaže buvo matyti, kaip Hirošimoje nuo liūčių patvinusi upė sugriauna medinį tiltą. 

Tame pačiame regione gelbėtojai kasėsi per purvą iki namų, ant kurių užvirto nuošliaužos. Dalyje Okajamos regiono potvyniams užtvindžius ištisas gyvenvietes,  žmonės gelbėjosi lipdami ant savo namų stogų. 

Iš oro darytuose vaizdo įrašuose matyti, kaip gelbėtojai vienoje iš potvynio zonų iš namų sraigtasparniais gelbėja žmones. 

Pasak valdžios, kai kuriose vietovėse iškrito daugiau nei metras kritulių. Japonijos ministrų kabineto vyriausiasis sekretorius Yoshihide Suga pranešė, kad gelbėjimo operacijoms pasitelkta apie 48 tūkst. karių, policininkų ir ugniagesių. 

Anot Japonijos gynybos ministro Itsunori Onoderos, dar 21 tūkst. karių yra pasirengę padėti, jei reikės. 

„Nurodžiau jiems vykdyti gelbėjimo operacijas panaudojant visas įmanomas sausumos, jūrų ir oro pajėgų priemones", – sakė jis.

Japonijos meteorologijos agentūra padidino pavojaus lygį didelėse Vakarų Japonijos teritorijose iki aukščiausio lygio – toks pavojus skelbiamas prognozuojant didžiausią per pastaruosius dešimtmečius kritulių kiekį. Kituose regionuose įspėjimas dėl pavojaus atšauktas. 

Agentūros atstovas Minako Sakurai žurnalistams sakė, kad  smarkus lietus vakarinėje ir rytinėje šalies dalyse prognozuojamas iki sekmadienio. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.