Pasaulyje

2018.07.06 17:33

FIFA prezidentui atrodo, kad pasaulis Rusiją įsimylėjo

BNS2018.07.06 17:33

Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) prezidentas Gianni Infantino penktadienį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad pasaulis yra įsimylėjęs šių metų Pasaulio futbolo čempionato šeimininkę ir gyrė jį sugebėjus įveikti neigiamus stereotipus apie šalį.

G. Infantino kalbėjo su V. Putinu per susitikimą, kuriame dalyvavo ir buvusios pasaulio futbolo žvaigždės, tokios kaip danų vartininkas Peteris Schmeichelis ir britų gynėjas Rio Ferdinandas.

„Visi įsimylėjome Rusiją“, – sakė FIFA prezidentas besišypsančiam V. Putinui per susitikimą Kremliuje, transliuotą per televiziją.

„Visi, kurie čia esame jau kurį laiką, dabar atradome šalį, kurios nepažinojome“, – pridūrė jis.

Nepaisant didelės įtampos su Vakarais, V. Putino valdomai Rusijai pavyko surengti neblogai suorganizuotą turnyrą, kuriame vyrauja gera nuotaika.

Tačiau žmogaus teisių grupės perspėja, kad V. Putinas naudojasi didžiausiu pasaulio sporto renginiu, kad užglaistytų savo autoritarinį valdymą.

Kiek anksčiau JAV įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) paskelbė apie „didžiausią žmogaus teisių krizę Rusijoje nuo Sovietų Sąjungos laikų“.

Kita vertus, Pasaulio futbolo čempionatas į paprastai konservatyvią Rusiją atnešė neįprastą karnavalo atmosferą; prie to prisidėjo ir netikėta rusų rinktinės sėkmė šiame turnyre.

„Rusija tapo tikra futbolo šalimi. Futbolo virusas pateko į kiekvieno Rusijos piliečio kūną“, – pareiškė G. Infantino.

Pats V. Putinas sakė, kad daug stereotipų apie Rusiją paprasčiausiai sugriuvo. „Žmonės pamatė, kad Rusija yra svetinga šalis, kuri yra draugiška savo lankytojams“, – tvirtino V. Putinas.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.29 08:35

Įvykiai Baltarusijoje. Režimas trims mėnesiams sustabdo protestus bei opozicijos padėtį nušviečiančios tut.by žiniasklaidos statusą Baltarusija sankcijas taikys apie 100 Lietuvos pareigūnų; atnaujinta 20.09

22
Vilniaus universitete vykstanti Emmanuelio Macrono diskusija su studentais

Pasaulyje

2020.09.29 10:10

Macronas: mums reikia demokratiškesnės ES, kurios vadovus rinktų tautos Prancūzijos prezidentui suteiktas VU garbės daktaro vardas; atnaujinta 12.47

48
Rusijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Su-25“ asociatyvi nuotr.

Pasaulyje

2020.09.29 06:58

Armėnija skelbia, kad jų naikintuvą numušė Turkijos lėktuvas Turkija tokius kaltinimus vadina „neatitinkančiais tikrovės“; atnaujinta 18.24

11
Prancūzijos prezidentas Emannuelis Macronas su Gitanu Nausėda lankėsi Rukloje

Pasaulyje

2020.09.29 16:19

Su Macronu karius Rukloje aplankęs Nausėda: šis vizitas svarbus, kad vienas kitą geriau suprastume Prancūzijos prezidentas atsisveikino su Lietuva; atnaujinta 17.42

49
Petro Porošenka

Pasaulyje

2020.09.29 07:53

Naujausia informacija. Buvęs Ukrainos prezidentas Porošenka užsikrėtė koronavirusu Jungtinėje Karalystėje – naujų atvejų rekordas; atnaujinta 22.01

31