Pasaulyje

2018.07.06 17:24

Pasaulio galingieji sieks tarptautinės paramos prieš Iranui taikomas sankcijas

ELTA 2018.07.06 17:24

Penkios galingos pasaulio valstybės ir Iranas susitarė patraukti savo pusėn kitas valstybes, kad būtų galima atremti JAV Iranui taikomas ekonomines sankcijas tam, kad nežlugtų susitarimas dėl Irano branduolinės programos, sako Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovė Federica Mogherini.

Vienoje susirinkę užsienio reikalų ministrai ir aukšti diplomatai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos, Kinijos bei Irano pripažino, kad ekonominių sankcijų nutraukimas buvo „esminė“ 2015 m. pasiekto susitarimo dalis, sakė deryboms pirmininkavusi F. Mogherini. Pagal šį susitarimą Teheranas įsipareigojo įšaldyti savo branduolinių ginklų programą.

Jungtinėms Valstijoms neseniai pasitraukus iš susitarimo su Iranu ir paskelbus apie sankcijų atnaujinimą, likusios susitarimo šalys įsipareigojo palaikyti atvirus savo ekonominius, finansinius ir transporto kanalus su islamiškąja valstybe.

„Šalys dalyvės minėtu klausimu toliau dirbs (...) su tarptautinėmis partnerėmis ir skatins jas laikytis tokios pačios politikos bei sukurti panašius mechanizmus savo ekonominiuose santykiuose su Iranu“, – po susitikimo kalbėjo ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai.