Pasaulyje

2018.07.06 13:51

Tailande apvirtus kinų turistų laivui aukų padaugėjo iki 40

BNS 2018.07.06 13:51

Tailande prie kurortinės Puketo salos apvirtus dešimtis kinų turistų plukdžiusiam laivui aukų padaugėjo iki 40, penktadienį pranešė vietos laikraščio „The Nation“ interneto portalas.

Anksčiau buvo pranešama apie 21 žuvusįjį. Dar 16 žmonių tebelaikomi dingusiais.

Laive „Phoenix“ buvo 105 žmonės: 12 įgulos narių ir 93 turistai.

Tailando karinio laivyno atstovai sakė, kad „Phoenix“ nuskendo 40 metrų gylyje, už kelių kilometrų nuo Hė salelės, juosiamos koralinių rifų. Į ją dažnai rengiamos populiarios vienos dienos ekskursijos iš Puketo.

„Phoenix“ buvo vienas iš kelių laivų, ignoravusių nuo trečiadienio skelbtus perspėjimus apie audrą ir išgabenusių turistus į vienos dienos ekskursijas po saleles šalia Puketo.

Ketvirtadienį vakare avarijas patyrė keli kiti laivai, tarp jų – „Thai Tonight“, kuriuo plaukė kinų ir europiečių turistai. Visi tų laivų keleiviai buvo išgelbėti.

Puketas pritraukia daug užsieniečių, įskaitant saulės išsiilgusius Vakarų šalių gyventojus ir daugybę turistų iš Kinijos, sudarančių didžiąją dalį tarp 35 mln. žmonių, kaip prognozuojama, aplankysiančių karalystę šiais metais.

Judriuose Tailando sausumos ir vandens keliuose neretai įvyksta nelaimingų atsitikimų, ypač turistiniuose regionuose per musonų sezoną.