Pasaulyje

2018.07.05 22:50

Britų policija: Eimsberyje apsinuodijusi pora kontaktavo su „Novičiok“ užterštu daiktu

BNS 2018.07.05 22:50

Pora, kritiškai apsinuodijusi nervus paralyžiuojančia medžiaga tame pačiame pietų Anglijos rajone, kur anksčiau šiais metais buvo apnuodytas buvęs dvigubas rusų agentas, turėjo kontaktą su vienu užterštu daiktu, ketvirtadienį pranešė Didžiosios Britanijos policija.

„Atlikus tolesnius pacientų mėginių tyrimus dabar žinome, kad jie buvo paveikti nervus paralyžiuojančios medžiagos po kontakto su užterštu daiktu“, – sakoma policijos pranešime.

Birželio 30 dieną 45 metų vyras ir 44 metų moteris buvo rasti netekę sąmonės Eimsberio miestelyje.

Charlie Rowley ir Dawn Sturgess į Solsberio ligoninę buvo atvežti kritinės būklės. Vėliau policija pranešė, kad pora apsinuodijo Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia kovine medžiaga „Novičiok“.

Eimsberis yra maždaug už 12 km nuo Solsberio, kur šių metų kovą buvęs Rusijos karinės žvalgybos karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra buvo rasti susmukę ant suolelio prie vieno prekybos centro. Jų apnuodijimas ta pačia nervus paralyžiuojančia medžiaga išprovokavo didelę santykių su Rusija diplomatinę krizę.

Britanija dėl Skripalių apnuodijimo kaltino Rusiją, bet ši tai kategoriškai neigė.

D. Peskovas ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad „Rusija kategoriškai neigė ir toliau kategoriškai neigia bet kokių sąsajų su tuo, kas čia įvyko, galimybę“.

D. Peskovas pažymėjo, kad Britanija atmetė Rusijos pasiūlymą atlikti bendrą tyrimą, ir pridūrė, kad „britai, be nepagrįstų kaltinimų, nepateikė jokių Rusijos dalyvavimo įrodymų“.