Pasaulyje

2018.07.05 17:31

Apie apsinuodijimą „Novičiok“ prabilusi Maskva: JK vyriausybė turės atsiprašyti Rusijos

ELTA 2018.07.05 17:31

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė turėtų atsiprašyti Maskvos už reikalavimus pasiaiškinti dėl naujo Anglijoje užfiksuoto apsinuodijimo, kaip įtariama, nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ atvejo. 

„Esu tikra, kad Theresos May vyriausybė ir jos atstovai turės atsiprašyti Rusijos ir tarptautinės bendruomenės už viską, ko prikurstė“, – reporteriams sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Kaip Didžiojoje Britanijoje priimta, tai įvyks vėliau, bet įvyks“, – pridūrė atstovė.

Du Didžiosios Britanijos piliečiai – 45-erių Charlie Rowley ir 44-erių Dawn Sturgess – šeštadienį sunegalavo savo namuose Emesberyje, Viltšyro grafystėje, ir vis dar yra kritinės būklės.

JK vidaus reikalų ministras Sajidas Javidas ketvirtadienį teigė, kad pora apsinuodijo tokios pačios rūšies medžiaga, kokia kovą buvo apnuodytas buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

„Visiškai netoleruotina, kad mūsų žmonės tyčia ar netyčia tampa taikiniais arba kad mūsų gatvės, parkai ir miesteliai virsta nuodų sąvartynais“, – Didžiosios Britanijos parlamente kalbėjo ministras.

„Atėjo metas Rusijos valstybei paaiškinti, kas iš tiesų įvyko“, – pridūrė jis.