Pasaulyje

2018.07.05 08:28

A. Merkel migrantų klausimu gali sulaukti netikėtos pagalbos iš V. Orbano

Angela Merkel migrantų klausimu gali sulaukti netikėtos pagalbos iš didžiausio savo kritiko Europos Sąjungoje – ketvirtadienį į Berlyną atvykstančio Vengrijos premjero.

Viktoras Orbanas pareiškė, kad sutiktų sudaryti dvišalį susitarimą, pagal kurį Budapeštas atsiimtų migrantus, paprašiusius prieglobsčio Vengrijoje, bet išvykusius į Vokietiją.

Tokius dvišalius susitarimus A. Merkel siekia sudaryti, kad patenkintų koalicijos partnerių iš Bavarijos reikalavimus neįleisti migrantų, perėjusių kitas Europos Sąjungos šalis.

Tačiau V. Orbanas sako, kad pirmiau nori aiškaus sutarimo tarp valdančiųjų partijų pačiame Berlyne, o tada – Vokietijos sutarimo migrantus grąžinti į Austriją.

V. Orbanas pirmasis iš Europos lyderių uždarė sienas migrantams, vadina juos grėsme Europos civilizacijai ir įvedė kalėjimo bausmes jų pagalbininkams.

Europos Sąjungos vadovų susitarimą dėl migrantų grąžinimo praėjusią savaitę V. Orbanas pavadino didžiule pergale – esą be vyriausybės pritarimo nuo šiol niekas negalės atsiųsti migrantų iš kitų šalių.