Pasaulyje

2018.07.04 11:47

Tailando urve, kur įstrigę 12 vaikų ir jų treneris, bus įvestas internetas

BNS2018.07.04 11:47

Tailando pareigūnai, bendradarbiaudami su karinio jūrų laivyno narais stengiasi įvesti internetą užlietame urve šalies šiaurėje, kur yra įstrigę 12 vaikų ir jų futbolo komandos treneris.

Komunikacijų technikas Phoowanartas Keawdumas trečiadienį sakė, kad įvedus internetą, bus galima telefonu susisiekti su urve įstrigusiais žmonėmis.

Pareigūnai bandė tai padaryti dar antradienį, tačiau jų įrangą sugadino vanduo.

Naujoje filmuotoje medžiagoje, kurią anksčiau trečiadienį paskelbė Tailando laivynas, matyti, kad urve įstrigę ir narų surasti vaikai juokėsi į kamerą ir sakė, kad jų sveikata gera.

Karinio jūrų laivyno „ruonių“ puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtoje medžiagoje matyti 11 iš 13 įstrigusių futbolo komandos narių, parodančių kamerai tradicinį tailandietišką pasisveikinimo gestą, prisistatančių pravarde ir sakančių: „Mano sveikata gera.“

Grupė 11–16 metų amžiaus vaikų ir jų 25 metų treneris buvo rasti išsekę, bet gyvi. Jie buvo aptikti susibūrę ant vienos atbrailos užtvindyto urvo gilumoje, praėjus devynioms dienoms po to, kai potvyniui užliejus išėjimą įstrigo aklinoje tamsoje.

Antradienį jiems buvo nugabenta būtiniausių maisto ir vaistų atsargų, įskaitant labai kaloringus gelius ir paracetamolį.

Pradedamoje sudėtingoje komandos evakavimo operacijoje dalyvauja keli „ruonių“ narai ir medikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.