Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.04 10:53

Sirijoje žuvo IS lyderio sūnus

ELTA 2018.07.04 10:53

Centrinėje Sirijos Homso provincijoje per ataką žuvo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) lyderio Abu Bakro al Baghdadi sūnus Hudhayfah al Badri, antradienį pranešė IS propagandos agentūra „Amaq“.

H. al Badri žuvo per operaciją prieš alavitų religinę mažumą ir rusus Homso šiluminėje elektrinėje, sakoma agentūros pranešime, iliustruotame nuotrauka, kurioje matomas jaunas vyras, laikantis automatą.

Alavitų mažumai priklauso ir Sirijos prezidentas Basharas al Assadas.

2014 metais žaibišką puolimą surengę IS kovotojai užėmė didelę dalį Sirijos bei kaimyninio Irako ir paskelbė ten įkūrę „kalifatą“.

Tačiau šiuo metu džihadistai jau yra praradę beveik visas anksčiau kontroliuotas teritorijas, iš kurių buvo išstumti per atskirus Rusijos palaikomų režimo karių ir JAV remiamu kurdų ir arabų aljanso kovotojų puolimus.

Šiuo metu džihadistai kontroliuoja vos 3 proc. Sirijos teritorijos. Aktyviausiai jie veikia netoli sienos su Iraku esančioje dykumoje.

Gruodžio mėnesį, per didelio masto puolimą išstūmęs džihadistus iš visų svarbių miestų, Irakas paskelbė pergalę prieš IS.

Tačiau kariškiai tęsia operacijas prieš daugiausia atokius dykumų rajonus, kur džihadistai toliau vykdo išpuolius.

A. B. al Baghdadi, apie kurio tariamą mirtį skelbta jau ne kartą, tebegyvena Sirijos teritorijoje netoli Irako sienos, gegužę informavo vienas irakiečių žvalgybininkas.

Irako pareigūnai anksčiau šiemet paskelbė labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąrašą, kurio viršuje atsidūrė nepagaunamas džihadistų judėjimo IS vadeiva, o JAV už jį siūlo 25 mln. dolerių.

Su savo pirmąja žmona A. B. al Baghdadi susilaukė keturių vaikų, o su antrąja – sūnaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi