Pasaulyje

2018.07.04 09:30

Tailando urve įstrigusių berniukų sveikata gera, rodo karinio laivyno filmuota medžiaga

BNS2018.07.04 09:30

Naujoje filmuotoje medžiagoje, kurią trečiadienį paskelbė Tailando laivynas, matyti, kad urve šalies šiaurėje įstrigę ir narų surasti vaikai juokėsi į kamerą ir sakė, kad jų sveikata gera.

Karinio jūrų laivyno „ruonių“ puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtoje medžiagoje matyti 11 iš 13 įstrigusių futbolo komandos narių, parodančių kamerai tradicinį tailandietišką pasisveikinimo gestą, prisistatančių pravarde ir sakančių: „Mano sveikata gera.“

Keli berniukai matomi su folija padengtomis gelbėjimo antklodėmis šalia besišypsančio naro.

Vienos minutės klipas baigiasi linksma nata: vienas iš 12 jaunųjų futbolininkų pasako, kad per prisistatymą buvo pamirštas, ir visi ima juoktis.

Berniukai atrodo atsipalaidavę ir daug guvesni nei tuomet, kai juos surado britų narai. 12 berniukų ir jų futbolo treneris buvo surasti pirmadienio vakarą po Čiang Rajaus provincijoje esančiame urve vykusios intensyvios tarptautinės paieškų operacijos, atsidūrusios Tailando ir pasaulio dėmesio centre.

Grupė 11–16 metų amžiaus vaikų ir jų 25 metų treneris buvo rasti išsekę, bet gyvi. Jie buvo aptikti susibūrę ant vienos atbrailos užtvindyto urvo gilumoje, praėjus devynioms dienoms po to, kai potvyniui užliejus išėjimą įstrigo aklinoje tamsoje.

Antradienį jiems buvo nugabenta būtiniausių maisto ir vaistų atsargų, įskaitant labai kaloringus gelius ir paracetamolį. 

Pradedamoje sudėtingoje komandos evakavimo operacijoje dalyvauja keli „ruonių“ narai ir medikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt