Pasaulyje

2018.07.03 22:46

JAV senatoriai vieši Rusijoje

Ignas Kinčinas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.03 22:46

Jungtinių Amerikos Valstijų respublikonų senatorių delegacija vieši Maskvoje, kur antradienį susitiko su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir abiejų parlamento rūmų atstovais.

Pasak Kremliaus atstovo, senatorių susitikimas su Vladimiru Putinu neplanuojamas.

S. Lavrovas pasveikino senatorius teigdamas, kad tai gali būti parlamentinio bendradarbiavimo atgaivinimas.

„Parlamentarai formuoja tautos nuotaiką savo autoritetu, pasisakymais ir veikla. Manau, kad dialogo tarp parlamentų pratęsimas yra labai savalaikis prieš artėjantį dviejų prezidentų susitikimą už poros savaičių Helsinkyje. Labai mielai atsakysiu į jūsų klausimus ir pasiklausysiu pareiškimų dėl mūsų santykių ir tarptautinių reikalų, kurie mus domina“, – kalbėjo Rusijos užsienio reikalų ministras.

Amerikiečiai pabrėžė, kad Rusija ir JAV, nors yra konkurentės, nebūtinai turi būti priešės.

„Atvykome suprasdami, kad mūsų santykiai įtempti, tačiau santykiai tarp JAV ir Rusijos galėtų būti geresni. Turime bendrų interesų visame pasaulyje, dėl kurių, tikiuosi, galėtume dirbti kartu“, – kalbėjo JAV senatorius Richardas Shelby`s.

Tai yra didžiausia Amerikos įstatymų leidėjų delegacija Rusijoje per keletą metų, o tai svarbu prieš artėjanti Donaldo Trumpo ir V. Putino susitikimą Helsinkyje, iki kurio liko 13 dienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt