Pasaulyje

2018.07.03 19:00

Žiniasklaida: Rusijos ir JAV prezidentų susitikimas vyks pačiame Helsinkyje

BNS 2018.07.03 19:00

Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Jungtinių Valstijų vadovo Donaldo Trumpo susitikimas įvyks pačiame Helsinkyje, o ne vyriausybės užmiesčio rezidencijoje, kaip buvo pranešta anksčiau.

Kaip rašoma laikraštyje „Helsingin Sanomat“, „Kionigstedo dvaro rūmai nebelaikomi galima susitikimo vieta, nes tam jie yra per maži“.

„Tačiau galutinį sprendimą dėl susitikimo vietos priims rusų ir amerikiečių šalys“, – nurodoma jame.

Neatmetama galimybė, kad sprendimas dėl susitikimo vietos bus priimtas paskutinę akimirką ir pirmiausia apie jį paskelbs Suomijos užsienio reikalų ministerija, kuri veda derybas su abiem šalimis. URM taip pat derina saugumo užtikrinimo sąlygas su policija ir specialiosiomis tarnybomis.

Viršūnių susitikimo dieną dėl precedento neturinčių saugumo priemonių sostinėje gali būti labai apribotas transporto eismas, nors didelės rizikos susitikimo dalyvių saugumui nėra, rašoma laikraštyje.

Remiantis „Helsingin Sanomat“, vietų tokiam viršūnių susitikimui Helsinkyje yra daug, ir abi šalys yra gerai susipažinusios su saugumo padėtimi Suomijoje.

Anksčiau laikraštis „Iltalehti“ pranešė, kad Rusijos ir JAV prezidentų susitikimas gali įvykti vyriausybės užmiesčio rezidencijoje Vantoje, kur yra palankios sąlygos dalyvių saugumui užtikrinti.