Pasaulyje

2018.07.03 17:28

D. Trumpas tvirtina, kad derybos su Šiaurės Korėja „klojasi gerai“

ELTA 2018.07.03 17:28

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį tvirtino, kad derybose su Šiaurės Korėja pasiekta pažangos. Tai prezidentas pareiškė nepaisydamas pranešimų, kad po istorinio JAV ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimo Kim Jong Uno režimas suintensyvino savo branduolinę programą.

„Su Šiaurės Korėja daug kartų gerai pasikalbėjome – viskas klojasi gerai! – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė JAV prezidentas. – Tuo tarpu jau 8 mėnesius nebuvo jokių raketų paleidimų arba branduolinių bandymų.“

„Visa Azija sužavėta. Skundžiasi tik Opozicinė partija, į kurią įeina Melagingos naujienos. Jei ne aš, dabar su Šiaurės Korėja kariautume!“ – pridūrė D. Trumpas.

Šiuos komentarus D. Trumpas išsakė JAV valstybės sekretoriui Mike`ui Pompeo rengiantis ketvirtadienį numatytam vizitui Šiaurės Korėjoje. Ten valstybės sekretorius mėgins susitarti dėl branduolinio susitarimo, kurį pasirašė praėjusį mėnesį Singapūre susitikę Šiaurės Korėjos ir JAV lyderiai, detalių.

Tačiau pastaruoju metu pasirodė ne vienas pranešimas, esą Kim Jong-unas nesilaiko birželio 12 dieną duoto pažado atsisakyti branduolinių ginklų.

Dienraštis „The Washington Post“ sekmadienį citavo neįvardytus JAV pareigūnus, susipažinusius su žvalgybine informacija, rodančia, kad Jungtines Valstijas rengiamasi apgauti. Tuo metu televizijos tinklas NBC skelbė, kad Pchenjanas padidino branduolinio kuro gavybos apimtis.

Gerai žinoma stebėsenos grupė, remdamasi palydovinėmis nuotraukomis, praėjusį mėnesį informavo, kad svarbiame Šiaurės Korėjos Jongbjono branduolinių tyrimų centre tęsiasi veikla ir infrastruktūros darbai. Be to, net pati JAV administracija, pranešdama, kad pratęsia jau kelis dešimtmečius Šiaurės Korėjai taikomas sankcijas, kalbėjo apie „neįprastą ir didžiulę“ Šiaurės Korėjos branduolinio arsenalo keliamą grėsmę.