Pasaulyje

2018.07.03 09:07

JT ir Pasaulio bankas skiria daugiau lėšų rohinjams

Bangladešo pabėgėlių stovyklose apsilankęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius savo akimis įsitikino, kokiomis sunkiomis sąlygomis gyvena pabėgėliai rohinjai. Jis kreipiasi į tarptautinę bendruomenę prašydamas skirti daugiau lėšų šiai humanitarinei krizei spręsti, kurią pats vadina viena skaudžiausių žmonijos istorijoje.

Tai yra žmogaus teisių košmaras – taip apsilankęs didžiausioje pasaulyje pabėgėlių stovykloje Bangladeše situaciją įvertino Jungtinių Tautų generalinis sekretorius. Rohinjai graudino jį viena už kitą skausmingesnėmis istorijomis, tikėdamiesi Jungtinių Tautų ir visos tarptautinės bendruomenės užtarimo. Apžiūrėjęs pabėgėlių stovyklas Antonio Guterresas pareiškė, kad sąlygos jose neištveriamos, jas dar labiau sunkina musoninės liūtys, todėl būtina pagalbai skirti daugiau lėšų.

Kartu su generaliniu sekretoriumi pabėgėlių stovyklose lankėsi ir Pasaulio banko prezidentas. Jis pažadėjo, kad pagalbos pabėgėliams programoms bus skirta beveik 500 mln. dolerių.

Nuo praėjusio rugpjūčio iš Mianmaro teko bėgti 700 tūkst. rohinjų. Praėjusią savaitę atskleista, kad priešingai nei teigta iki tol, išpuoliai prieš rohinjus rengti dar gerokai anksčiau. Mianmaras ir Bangladešas buvo sutarę pradėti grąžinti rohinjus dar sausį, tačiau Jungtinės Tautos nuogąstauja, kad grįžti pabėgėliams nėra saugu.

Išsamiau – Julijos Petrošiūtės reportaže.